Wpis z mikrobloga

  • 11
1398 + 1 = 1399

Tytuł: Nowy Jednominutowy Menedżer
Autor: Ken Blanchard, Johnson Spencer
Gatunek: biznes, finanse
Ocena: 10/10
ISBN: 9788377469446
Wydawnictwo: MT Biznes
Liczba stron: 100
Daję tej książce 10/10, bo choć prosta, przystępna i szybka do przeczytania, w świetny wręcz sposób ujmuje fundamentalne zasady zarządzania. Gdyby tylko wszyscy "menago" na świecie ją stosowali, praca byłaby o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Cieszę się, że ją przeczytałem i zapoznałem się z:
- jednominutowymi celami
- jednominutowymi pochwałami
- jednominutowymi przekierowaniami

PS
Nie ukrywam również, że moją pierwszą intencją przeczytania tej książki było podreperowanie swoich statystyk, jako, że w tym roku chcę wreszcie przeczytać 54 książki w ciągu 54 tygodni. "Nowy jednominutowy manager" wydawał się idealny do tego, aby "utrzymać tempo". Zostałem zaskoczony sensownością wywodu i teraz aż mi głupio, że kierowały mną tak błahe pobudki. Nie żałuję, jestem zadowolony i polecam.

#bookmeter #biznes #zarzadzanie #biznesbookmeter #finansebookmeter
Pobierz
źródło: comment_1650830384YIiRqIndIsssi4ilGkk4cm.jpg
  • 17
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: finanse
Liczba stron książki: 71
Gatunek książki: poradnik

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Zjedz tę żabę (Tracy Brian) - najnowsza recenzja usera problemat ★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »
2\. Franczyza Fakty i mity
@ArchDelux: Cześć. Domyślam się, że popełniłem błąd i przecinka tam nie powinno być. Za to smuci mnie forma twojego komunikatu, który uznaję za "dokuczliwy" :(. Jeśli chciałeś mi zwrócić uwagę na błąd, czy na pewno nie ma innych, bardziej zachęcających metod? Gdybyś mógł to zrobić jeszcze raz, mając na uwadze właśnie to, co napisałeś, jakbyś to zakomunikował :)?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ArchDelux: 1. Jaki cel mają twoje działania? 2. Jakie do tej pory masz rezultaty na ich podstawie (czyt. Czy to, co robię, działa?)?
@thus: Czy to Twoja pierwsza pozycja z tego gatunku, czyli książek poradników dla menedżerów?
Jeśli tak, to na tych tagach: #biznesbookmeter i #poradnikibookmeter znajdziesz dużo więcej wartościowych pozycji, a Blancharda ze 100 stronicowymi książkami, będziesz mógł sobie odpuścić. Jest to jeden z gorszych autorów z tego gatunku, a jego książki nie są niczym innym jak skokiem na kasę, bo nijak się mają do zarządzania ludźmi, zespołami i departamentami w prawdziwym życiu
@ali3en: Hej, nie jest to moja pierwsza książka z tego gatunku. Siedzę w temacie od kilkunastu lat i przejechałem wszystko od Covey'a, Tracy'ego, Griffina, Collinsa, Goldrata itd. Uważam, że ta książka to nie skok na kasę, ale kapitalna publikacja. Blanchard położył kamień milowy pod przywództwo służebne i za to wieczny szacun.

Moje bio: od 2008 w rozwoju osobistym, szkoleniowiec, startowałem wiele inicjatyw, wymyśliłem swoje systemy, pracowałem w korpo i w jednym
@thus: Nie traktuj tego proszę osobiście i oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania.

Lepszą książką o przywództwie służebnym jest moim zdaniem:
"Servant Leadership w praktyce. Jak budować znakomite relacje i pomagać pracownikom osiągać imponujące wyniki."

Dużo dokładniej opisuje ten temat i unika stwierdzeń, że wystarczy 1 minuta dziennie (spore uogólnienie), żeby wszyscy byli zadowoleni. Servant Leadership to jedna z pierwszych książek jakie przeczytałem w tym temacie i miała spory wpływ
Nie traktuj tego proszę osobiście i oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania.


@ali3en: A nie, broń Boże. Obserwuję twoje wyczyny książkowe na tagu i wiem, że jeśli coś piszesz, to ze względu na jakieś konkretne informacje z tym związane. Wychodzę z założenia, że gdyby ktoś nie był oczytany w tego typu literaturze, to rozpoczęcie od "Jednominutowego managera" byłoby też takie... hm... W sumie spoko i ja nadal bym polecił, ale
@thus: W pełni Cię rozumiem, ja po prostu czytałem NJM i JM jako któreś z kolei książki dla menedżerów i dlatego uznaję, że na tle innych pozycji u mnie bronią się średnio, ale to moja subiektywna opinia oczywiście :)

Ja na początek poleciłbym:
1) The First-time manager /Początkujący meneżdżer
2) Servant Leadership in Action / Servant Leadership w praktyce
3) The Manager's path
4) The Leadership Challenge
5) Leading matters
Pozycje
Pobierz
źródło: comment_16508816337XyVFqAyF3PMNcja2a1Qoo.jpg
@ali3en: Tak, jak najbardziej. Wiesz - to zależy tak naprawdę od tego KOMU możesz coś takiego polecić. Jakbym rozmawiał na jakimś networkingu/wydarzeniu, to bym polecił "minutowego", ale jakbym rozmawiał z klientem to tak trochę nie :P.

PS
Super, że pofatygowałeś się z fotką :)! Będę "jednominutowym" dopychał statystyki :)

PPS

@thus: Dostałem ją w prezencie i jeszcze nawet nie wrzuciłem do TBRu ;)
a na tej półce stoi, bo obdarowujący opisał mi ją jako poradnik i właściwie nawet tego nie weryfikowałem, więc jest szansa, że stoi w złym miejscu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ali3en: Wytłumaczysz mi skrot TBR? To Be Read?

Ta ksiazka jest... spoko. Rollo uznawany jest za ojca chrzestnego Red Pilla. Za to uwazam ksiazke za troche zbyt "felietonowa" :P