Wpis z mikrobloga

Wczoraj jeden z kolegów z tagu napisał, że wraca po długiej przerwie i zapytał o sutuację w uniwersum od czasów Polonii 1.0
Jako że jestem trochę przeziębiony i uziemiony w domu, to się troszko rozpisałem. Kolega zaproponował, żebym wrzucił to jako oddzielny post dla potomnych, co niniejszym czynię. Jest to zbiór komentów z tego wpisu, plus kilka dopisków, które przyszły mi do głowy dzisiaj: https://www.wykop.pl/wpis/65158359/teraz-odpalilem-po-dlugiej-przerwie-jak-poszedl-na/

marzec 21, to chyba była pierwsza Polonia
Potem #!$%@? przeprowadzil się z Krzyśkiem na Borey (nazwa zamkniętego osiedla)
Tam mieli pizzerie, ale Krzychowi chyba nie podobało się to, że Łysy wciąż się #!$%@?, cały czas nagrywa, a ludzie to komentują w necie. No i się rozstali. Krzychu wziął sobie kelnereczke do pracy z "zamieszkaniem". Łysy i Gapa nie omieszkali '"zupełnie przypadkiem" tego pokazać na gniotach. Czy ją puka - tego nie wiadomo, ale komentarze się pojawiły pod gniotami i ma tagu. Krzychu chyba czyta wykop i nawet przez jakiś czas zabronił się nagrywać. Ale Łysy jak to Łysy, przez jakiś czas nie nagrywał, a teraz #!$%@? mu się na kuchnię z kamerą, łapy wsadza w składniki przygotowane do pizzy i wyżera.
Mi się wydaje że Krzychu już Machaja spłacił pozwalając mu mieszkać u siebie przez jakiś czas po zakończeniu spółki, bo ostatnio jak Machaj był u niego, to każdy kieliszek kazał Sinie notować i wrzucać na rachunek.

Gapa to Marcinek z kanału Po pas w pieprz #popaswpieprz. Łysy mu pokazał jak robić w jutuby, a teraz Gapa ma lepszą oglądalność i dwa kanały ( ostatnio otworzył drugi o gotowaniu, choć tego drugiego nigdy nie oglądałem). Nuda na gniotach jak cholera, ale pokazuje swoją (o ile to rzeczywiście jego) małą kmerską córeczkę i małe kotki, a to zmiękcza serduszka jakichś starych Grażynek, to i widownia jest.
Za czasów Polonii 1.0 Łysy zorganizował zbiórkę dla Gapy na jego szophaus. Zebrali 30k PLN.
Zapewne część z tej kasy Łysy zawinął jako prowizję, resztę Gapa #!$%@?ł i teraz musiał wyprowadzić się ze stolicy do teściów do Kokongu.
Jego teściu gra na weselach, to ma jakąś kasę, a teściowa ma knajpę.
Gapa nie ma neta i żeby wrzucić gniota, to #!$%@? do kafejki z darmowym hotspotem i siedzi tam po godzinę, czy ileś aż mu się filmy załadują na oba kanały. Oczywiście w większości przypadków nic nie kupuje, tylko siedzi na krzywy ryj. A robi daily (choć nie wiem czy na obu kanałach). Ostatnio zdarzyło się, że w knajpie nie było wolnych miejsc, to miał pretensje, że wszyscy siedzą z telefonami i z neta korzystają. Ma tupet, świnia.
A co do alimentów- ktoś mu to wypomniał kiedyś, że ma córkę w PL i nawet zapytali go na lajwie ile płaci, to powiedział, że tyle ile zasądził sąd. Ostatnio odcięli mu wodę, bo nie zapłacił, także z tym płaceniem to różnie może być.

Nie wiem dokładnie jak to wygląda od strony prawnej, ale podobno w Kambo obcokrajowiec nie może kupić ziemi. W sumie w Europie chyba też tak jest i możęmy nabywać nieruchomości wewnątrz EU, ale ktoś spoza EU, to już tak łatwo nie ma.. Żeby to obejść, to kupują albo na słupa (Kmera), albo na podmiot gospodarczy - spółkę, gdzie większościowym udziałowcem jest Kmer. Podobno tam robią jakoś tak, że ten Kmer ma większościowy udział w spółce, ale ma zakaz podejmowania decyzji co do spółki.
Łysy to może sobie pomarzyć o kupnie czegokolwiek, bo teraz to stać go tylko na chińską zupkę zalewanę wodą, w której ugotował buraki.
O Miszy zaraz ci napiszę, bo tu trzeba podać troszke szerszy kontekst, a skoro nie śledziłeś tematu od tak dawna, to pewnie nie wiesz co to jest Avocado Gate #avocadogate

Otóż Misza przyjechał do Kambo jakoś na początku pandemii i przez pewien czas pomieszkiwał u Łysego w knajpie Polonia 1.0. Czy przyjechał przypadkiem, czy na zaproszenie spółki opisanej poniżej - tego już nie wiemy.

Póżniej przeprowadził się do Ratanakiri. To jest taki resort i farma prowadzone przed dwóch kolesi - jeden gruby, drugi chudy. Tych dwóch typów, to kolejny spin-off tego uniwersum, a może nawet bardziej klucz spinający te wszystkie postaci. Tu masz o nich więcej: https://mojakambodza.pl/o-nas/
Panowie ci namawiają inwestorów do lokowania kapitału w swoich projektach w Kambo.
A tu masz ich "zrealizowane projekty": https://mojakambodza.pl/wp-content/uploads/2020/07/ulotka_mk_zestawienie.pdf
Widzę, że na stronie jest ich mniej, ale w ulotce podają nawet te, które upadły.
No to kilka słów o tych ich zrealizowanych projektach:

No bo tak: skąd wziął się Gapa? A no na zlecenie tejże ekipy przyjechał do Kambo organizować HULA HULA BEACH BAR & RESTAURANT w Kokongu. działkę na ten lokal wzięli w dzierżawę od jkaiejś Kmerki.
#!$%@?ąc od tego, że Gapa nie ogarniał tych robotników i w ogóle nie miał pojęcia o budowlance, to kiedy uruchomili ten lokal, Właścielka ich pogoniła i lokal przejęła.
W ulotce wartość inwestycji to 225K PLN.
A co do Gapy, to jego przyszła teściowa organizowała im kuchnię w tej knajpie na plaży, tak poznał Twaroga - swoją obecną żonę-nie żonę, bo ślub mają tylko taki od lokalnego szamana.

Kolejny lokal tej spółki, to THE GODFATHER, PIZZA & TAPROOM. Mieli oni w PnąPę taki hotel z basenem, na którym Łysy czasem kręcił gnioty. Likal zamknęli, no bo turystów nie ma.
koszt inwestycji podany w ulotce: 450K PLN
VILLA PARADISO PHNOM PENH podana w ulotce, to to samo co Godfather

ADVAYA RESIDENCE SIEM RAEP - mam wrażenie, że to hotel, do którego parę razy jeździł Łysy, ale o tym nic więcej nie wiemy

PIZZA RESTAURANT, YEAK LAOM - mam wrażenie, że Polo Przywarski był tam kiedy odwiedził Kambo i Łysego jakoś na przełomie roku.

RATANAKIRI PARADISE HOTEL - to jest właśnie hotel wspomniany na wstępie. Różni polscy jutuberzy przezwinęli się tutaj: Łysy, Gapa, Polo, Misza, Pan Pszczółka - patron Miszy, którego ściągnął do Kambo, żeby zorganizował pasiekę.
wartość inwestycji 5.225K PLN - to już jest troszkę grosza. Ten obiekt nadal działa, ale zbyt wielu turystów to tam nie mają, zwłaszcza żeby odrobić taką inwestycję w ciągu kilku lat.

No dobra, ale co łączy te wszystkie wątki? Otóż ci goście namawiają ludzi (Polaków i nie tylko) do inwestowania swoje projekty, prezentując je jako pasmo sukcesów. Oprócz wymienionych hoteli/lokali zorganizowali onie też jakąś plantację awocado i promują zakup udziałów w owej plantacji. Ewentualny zwrot z inwestycji jest przewidywany najwcześniej za kilka lat (jeśli w ogóle jakiś będzie).
Scam na fejkową plantację jest dość popularną metodą w sieci.
Podnajmują oni również ziemię naiwniakom, którzy przyjeżdżają tam i myślą, że zostaną samowystarczalnymi farmerami.
Do promocji tego schemamtu próbowali wykorzystać jutuberów, ale okazało się, że bardzo szybko zostali przejrzeni i zdyskredytowani w komentarzach i na tagu. Do tego stopnia, że Łysy ma zakaz wspominania tego tematu.
Teraz promują się sami, m.in. występują na różnych konferencjach, i w popularnych kanałach typu "Przygody Przedsiębiorców". Swoją drogą ciekaw jestem czy Adrian ma świadomość kogo zaprosił do programu. Mają też swój kanał na YT.

Był jeszcze Steku, który nie ma kanału YT, ale czasem występował na gniotach Łysego, ale statno zniknął, podobno wyjechał do innego kraju.
Swego czasu w jakimś wywiadzie u dwóch polskich jutoberów (Wąs i ktośtam, nie pamiętam) Steku też potwierdził, że ta Avocado Gate to jest śliska sprawa.

Tu na tagu jest też user Spearo, który nadaje na YT z Wietnamu. Ciężko się go słucha, ale parę razy wypunktował ekipę Avocado. Nawet Misza dzwonił do niego z pogróżkami, co ten nagrał i wrzucił do sieci. Chociaż kilka razy #!$%@?ł też jakieś mapki, i jakieś historyjki, że już sam nie wiedziałem, czy się naćpał, czy zapomniał wziąć leków :D

Niedawno upadł hotel Pili Pili na Zanzibarze, również prowadzony przez Polaka, w który nie on inwestował, ale ludzie których namówił w necie.

no, to tyle, troszkę się rozpisałem, także sorki, ale może inni też skorzystają.

a, no i nie wiem czy to widziałeś, ale doprowadziliśmy do zbanowania wszystkich kont Łysego na Wykopie. Miał ich chyba ze 3 czy 4. Najpierw dostał chyba tydzień, czy dwa na jednym, potem na drugim. Strasznie się odgrażał, nawet proponował kasę za ułatwienie wystalkowania userów (w tym mnie). Ale koniec końców najpierw dostał perma, równiez na koncie tego pomagierka z PL i się uciszył.
A tak nota bene, ten jego pomagier Albert też ma konto na YT. Raz tam byłem i straszne nudy - pogazywał jak rąbie mokre drewno przy jakimś małym domku w PL. Z tego co pamiętam, to blachy na samochodzie miał chyba gdzieś z okolic Szczecina (Łysy też jest stamtąd).
Łysy zawzięcie czyta nasze komentarze, ale na gniotach używa określenia "na niektórych forach mówią, że..."

No i byłbym zapomniał o ciekawym wątku, jakim jest Spocony Krzysio-Misio. Otóż ten gościu przyjechał z Kanady, żeby spróbować, czy tutaj uda mu się coś rozkręcić, nobo Łysy tyle mówi na gniotach, że tu taka wolność. A potem jego żonka i dwie córki miały dojechać do niego.
W kanadzie miał jakieś problemy paszportowe, czy coś, przez co niewiele brakowało i byliby deportowani, czy coś w ten deseń.
Najpierw Łysy zrobił zbiórkę na knajpę dla Krzycha, ale zamieszkał tam razem z nim i jako swój wkład wniósł sprzęty przywiezione z Polonii 1.0.
Potem Łysy zrobił zbiórkę na bilet do Kanady dla Krzycha. Okazało się, że nie może jechać, bo cośtam z paszportem. Pieniądze można powiedzieć, że poszły na przelew (w prezesowe gardło).
Potem Łysy zorganizował zbiórkę na przeprowadzkę do nowej knajpy dla Krzycha. Ale tutaj widzowie już chyba poczuli, że są ruchani i przestali wpłacać. Z tego co pamiętam, to chyba musięli oddać kasę wpłacającym, ale po drodze okazało się, że już część z tego sobie wypłacili. Nie wiem jak to się skończyło.
No, to knajpa działa. W knajpie z Krzychem mieszka i pracuje młoda Kmerka Sina. Zakres obowiązków Siny... no dobra, zostawmy to... A żonka może sobie pooglądać Krzysia-Misia na jutubie jak Łysy wpadnie z kamerą.
Teraz Krzychu pojechał do BangKoku załatwić sobie wizę, czy tam paszport. Chłop przeżywa drugą młodość ;)

a, no i jest jeszcze fabrykant z Kampot, czyli Chmielo z kanału Cambolife
Nie wiem kto go sponsoruje, ale koleś też jest niezły.

Mieli taki pomysł: Będziemy uprawiali trzcinę cukrową. Z tego co się nada będziemy produkować dobrej klasy whisky, czy tam brandy. On ma kontakty, ktoś już w Kambo to robił, także ścieżka jest wydeptana. No dobra, ale jak i gdzie to robić? Początkowo mieszkali w jednym domu z "Bezosem", gościem, który miał zostać Naczelnym Bimbrownikiem. Robili nawet jakieś testy różnych zacierów.

Z tego co nie nadaje się do zacieru, czyli z łodyg itp, będziemy produkować opakowania jednorazowe typu talerze pudełka lunchowe, sztućce itp. No dobra, ale gdzie to produkować? Potrzebna by była jakaś hala. hmm, może by tak coś wynająć na początek i zobaczyć jak to ruszy? ej no weż nie żartuj. Budujemy halę.

Jak powiedzieli, tak zrobili. zbudowali halę na farmie, na której mieszka ten Michał, który produkuje sosy dla La plantation. #!$%@? się trochę z tą halą, bo to Kmerowie budowali, a oni pracują jak u nas za komuny się pracowało. Gdyby nie to, że ludzie mu w komentarzach powiedzieli, że te spawy są są ta kusmarkane, że to się ledwo ttrzyma, to możliwe, że do dzisiaj ta hala już by leżała. Po ukończeniu budowy okazało się, że podciągnięcie prądu do hali jest tak drogie, że ekonomicznie nieopłacalne. Czyli mają stalową szopę, bez prądu, na códzej działce, po środku nieczego. Ale ten twierdzi na gniotach, że budowali fabrykę.

Dobra, a skąd sprzęt do produkcji tych opakowań? no jakto skąd? Z Chin. A kto lepiej załatwi nam tak sprzęt jak nie sam Prezes Adam #!$%@??
swego czasu Chmielo nawet testował jakieś próbki wyrobów wyprodukowanyc na poszczególnych maszynach.

W międzyczasie Łysy okazało się, że produkcja opakowań jest nieopłacalna, bo transport do EU kosztuje zbyt dużo.

Bezos musiał sprzedać Toyotę Tundrę, odkupił ją od niego Michał od soków. Bezos kupił sobie skuter.
Potem wyprowadził się na tę samą farmę, na której mieszka i pracuje Michał i stoi hala bez prądu i zbudował tam sobie domek na kurzej nóżce w stylu kmerskim.

Teraz Marcin Chmielo testuje na tej farmie jakąś akłaponikę, gdzie ryby majo srać do wody, tę wodę pompują przez złoża kruszywa i tam to się filtruje i na tym kryszywie zasilonym przez tę wodę pomidory rosną. Nie wiem po ch... mu to.

No dobra, ale do brzegu. Pucin oczywiście też pojechał do Ratanakiri i Mundulkiri (tam jest kolejna rzekoma farma avocado czy innego mango) i zachwalał ten biznes.
Teraz próbuje swoich widzów naciągnąć, żeby kupili udziały w tych jego projektach na zasadzie tokenów NFT

W sumie wczoraj zapomniałem wspomnieć o tym jak rozwinął się biznes starej Win pod nazwą #meetfriends.
Otóż po tym jak przy głównej ulicy updało kilka knajp, w tym Polonia 1.0 oraz La Dolce Vita, do której Łysy tak chętnie niegdyś latał na kawki i Cordon bleu, Win przejęła lokal po La Dolce Vita i rozwinęła w nim swój biznes "usługowy". Lokal z grubsza wygląda jak knajpa, ale główną dziedziną działalności jest oczywiście tzw. działalność nie podlegająca opodatkowaniu AKA najstarszy zawód świata.
Łysy co jakiś czas wpada tam z wizytą, ale to nie są tanie sprawy, także ostatnio częściej Strejle 1.0 obsługuje go u niego w "apartamencie".
A tak a'propos Strejle 1.0, to w międzyczasie mieliśmy też Strejle 2.0. Otóż w Polonii 2.0 - tej na Boreyu, prowadzonej z Krzychem, Łysy zatrudnił kelnerkę. Kelnerka lat ok 20, dosyć ładna jak na tamtejsze standardy i równiez miała na imie Streile.
Kelnerka została zatrudniona mimo że w ogóle nie było ruchu w knajpie. Łysy za to bardzo liczył na jakieś ruchy w pobliżu owej kelnerki. Dawał jej słone tipy, zabierał na przejażdżki skuterkiem, spacerki. Kiedyś prawie dostał po pysku za ocieranie się o cycka, a na filmie na prawdę widać było jak umyślnie to zrobił. Tyle my widzieliśmy na gniotach, a co tam więcej się działo, to tylko oni wiedzą.
To właśnie wtedy powstało słynne prezesowe "jestem zaradny". Otóż #!$%@? zrobił lajwa, na którym obejmował dwie Strejle i mówił coś w stylu "Obie do mnie przyszły, a wiecie dlaczego? Bo jestem zaradny!", sugerując, że jest pukane, a one przyszły do bogacza.
W końcu, kiedy dziewczyna zorientowała się, że jest zatrudniona nie jako kelnerka, a bardziej jako potencjalna ofiara Prezesa, to zwiała i Łysy chodził jak struty.

Dobra kończę, jak ktoś chce dorzucić do tego jakieś linki, to będzie dobre uzupełnienie.

Pozdro Hejtery ;)

#raportzpanstwasrodka
  • 1