Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej!
Zamierzam ubiegać się o kredyt hipoteczny. Chcę się jak najlepiej do tego przygotować i w tym celu wygenerowałem raport BIK. Moja ocena punktowa to 66/100 - wpływ miały małe opóźnienia w spłacaniu rat jak również korzystanie z karty kredytowej na której mam limit 10k - przed wygenerowaniem raportu miałem tam do spłacenia 6k (wcześniej nie śpieszyło mi się ze spłacaniem tego :/) od razu po tym spłaciłem 5k, a w maju spłacę resztę i zamknę. Pytanie ile odczekać ze wygenerowaniem nowego raportu, żeby w ogóle zobaczyć efekt tego zamknięcia? Czytałem, że częste zapytania do BIK obniżają scoring, ale przed wybraniem się od banku chciałbym się upewnić, że scoring się polepszył.
Kolejną rzeczą która ma wpływ jest trwający kredyt ratalny 0% który wynosi 3k i jest rozłożony na rok. Pytanie czy też koniecznie to spłacić, czy nie będzie miało to wpływu i lepiej zostawić sobie te 3k do wkładu własnego?

#kredythipoteczny #bik #raportbik #kredyt

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62629d7df139cdd788092518
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: idź do banku(lub zadzwoń zrobią to też zdalnie) podaj kwotę za jaką chcesz kupić nieruchomość (mniej więcej) podaj swoje zarobki i zobaczysz czy wgl masz zdolność według nowych zasad bo możesz się nieźle zdziwić. Za symulację nic nie płacisz.
Moja zdolność w stosunku marzec - kwiecień spadła o 150 tysięcy
¯\_(ツ)_/¯
Przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego splać wszystkie inne długi.
Moja ocena punktowa to 66/100 - wpływ miały małe opóźnienia w spłacaniu rat jak również korzystanie z karty kredytowej na której mam limit 10k - przed wygenerowaniem raportu miałem tam do spłacenia 6k (wcześniej nie śpieszyło mi się ze spłacaniem tego :/) od razu po tym spłaciłem 5k, a w maju spłacę resztę i zamknę. Pytanie ile odczekać ze wygenerowaniem nowego raportu, żeby w ogóle zobaczyć efekt tego zamknięcia? Czytałem, że częste