Wpis z mikrobloga

@WhiskeyIHaze: Z UST jest wszystko w porządku. Nawet jak luna padnie do zera (co się nie stanie) i UST straci peg to w kilka dni lub tygodni go odzyska, bo to algorytm. Dokładnie to się stało z USDN, a UST jest dużo głębszym i bardziej stabilnym rynkiem, więc prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest mniejsze. Co do Luny to teoretycznie może trochę stracić, ale nie będzie to odbiegać znacząco od innych altów czy
@Jah00: no jak luna spadnie do zera to raczej już pega nie odzyska xd chyba nie do końca wiesz jak ten algorytm działa. Ja też nie wiem dlatego napisałem co napisałem bo nie chce ludzi w błąd wprowadzać.
@WhiskeyIHaze: Masz giełdy jak Binance i masz portfel Terra Station. Załóżmy, że cena Luny na Binance jest 100$, a UST 1$.

Nagle cena UST na Binance spada do 0,9$. Kupujesz więc 100 UST na Binance za 0,9$ sztuka i zamieniasz w portfelu Terra Station na Lunę po 1$ sztuka. Masz 1 Lunę, którą sprzedajesz na Binance za 99$ np. w Tetherach. Zarobiłeś 9$. Cena UST wzrosła do 1$ kosztem Luny, która
@Jah00: Możesz jeszcze wytłumaczyć jak zarabiać na lunie? Mam kilkaset szt. już parę lat. Trzymam je na binance w zwykłym portfelu. Czytałem, że można je wypożyczać, spalać czy coś i też na tym penge robić. Wiesz o co chodzi?