Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tl;dr


Cześć. Pracuje w #ksiegowosc 5 lat, a na samodzielnym stanowisku od 3 lat, mam również magistra z finansów i II SKWP.
Myślałam, że to moja branża. Chciałam się w niej rozwijać, ale coś we mnie pękło i teraz czuję tylko niechęć. Myślę o przebranżowieniu się na analityka, ale nie wiem jakiego xD
Do wyboru analityk finansowy, biznesowy i danych. Wszystkie te kierunki wydają mi się identyczne i różne jednocześnie. Jestem gotowa pójść na staż zaczynając ścieżkę od zera.
Znam podstawy #sql i #python i jak wspomniałam finanse/ksiegowosc. Chciałabym wykorzystać swoje doświadczenie w pracy analityka i proszę podpowiedzcie, do którego z wymienionych ono pasuje najbardziej?
Tak, wiem że tematów przebranżowienia się do #it jest do porzygu.

#kiciochpyta #pracbaza #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62616bdafae85a918bcdf850
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: znasz się na księgowości, wiesz o co chodzi z tymi kontami 4 i 5 co zawsze było dla mnie czarną magią, sposoby liczenia ebidty i takie tam
to jest twój największy atut na teraz
z taką wiedzą kręciłbym się gdzieś wokół zarządu żeby prezentować spojrzenie na syt. finansową - np jak kolega wyżej napisał -robiąc dashboard, albo w projektach z IT w którym ty jesteś ekspertem od spraw merytorycznych
  • Odpowiedz
Mazak: Spróbuj zmienić stanowisko w strukturach obecnej firmy, nie będziesz zaczynać od zera.
Moja różowa po 5 latach w jednej korpo z big4 jako księgowa (klepacz, potem team leader) miała początki wypalenia zawodowego i przeszła na analityka finansowego wewnątrz tej samej firmy, i sobie chwali.

Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz