Wpis z mikrobloga

Jak wiadomo sytuacja jest napięta, niektórzy przekonywali przekonywali, że Zachód nam na pomorze, uzbrojenie polskiej armii w wiekszośći jest słabsze niż armii ukraińskiej, a i co do morale nie byłbym pewny.
Czy w tej sytuacji z braku czasu i środków na zakup zaawansowanej broni nie powinno się powrócić do przedwojennych planów werbowania ochotników do samobójczych ataków ( na różne sposoby)?
Pozwoliłoby to niwelować niedostatki naszych sił zbrojnych, a kandydatów na pewno nie bedzie brakowało w końcu czesto się widywało dawniej deklaracje o oddaniu życia w obronie Ojczyzny.

Żywe torpedy – polskie specjalne oddziały wojskowe formowane w 1939 roku na wypadek agresji III Rzeszy na Polskę, złożone z ochotników, których celem było prowadzenie szczególnie niebezpiecznych zadań bojowych lub akcji mających charakter samobójczy.


#rosja #ukraina
Pobierz szurszur - Jak wiadomo sytuacja jest napięta, niektórzy przekonywali przekonywali, że...
źródło: comment_1650697551jb9awPthMrJ4HdPCFUfgMg.jpg
  • 13
@Krzysztof_Listonosz: obrona plot na Ukrainie daleko przed nami, bwp lepsze, transportery nowoczesnijsze, nasycenie zestawami ppanc i plot jakiego nie osiagniemy klepiac 200 piorunów w 5 lat, drony też mają nowoczesniejsze - to tyle z pierwszej myśli. Dodałbym niższe możliwosci produkcyjne w sferze uzbrojenia w Polsce.
@szurszur: Oczywiście mówimy przed pomocą zachodu. PLOT tak , bwp mają mnóstwo starych bmp1 trochę btr3 ,4 my mamy ponad 800 Rosomaków , ta nasycenie takie ppanc i ppzr że jakby nie zachód to by byli w d*pie , jakie nowocześniejsze drony? prawdą jest ze mieli bayraktary wcześniej od nas ale my też zamówiliśmy. Mamy lepsze nowocześniejsze czołgi i uzbrojenie niż Ukraincy. Wydajemy 13 mld usd na obronnosć wobec 6mld Ukrainy
Oczywiście mówimy przed pomocą zachodu.


@Krzysztof_Listonosz: Nie - po pomocy. No przecież napisałem, że założenie jest takie, że nam Zachód nie pomorze tak jak przewidywała np. prawa prawica.

, jakie nowocześniejsze drony? prawdą jest ze mieli bayraktary wcześniej od nas ale my też zamówiliśmy


@Krzysztof_Listonosz: No czyli oni mieli, a my nie mamy nadal.

bwp mają mnóstwo starych bmp1


ale maja bmp 2 , który przewyższa jedynki, wiec czarno na
@szurszur: Nasza armia jest nowocześniejsza ,nowocześniejsze czołgi nowocześniejsze armatohaubice , mamy wb warmate , to co tam ukraincy mieli to przeważnie stary złom który sie nie nadaje do eksploatacji owszem mają btr 4 ale garstke i dlatego tak im potrzebna pomoc zachodu i te "nowoczesne" czołgi t64 . O maszynach latających to lepiej nawet nie wspominać.
@szurszur: I nic więcej . Lepsze t64 od t91 twardy? nawet od leo? Ile oni tych zmodernizowanych starych złomów mają setke? Mówiac że ukrainska armia jest nowoczesniejsza to gruba przesada. Jak tam większosc to stary złom
Lepsze t64 od t91 twardy? nawet od leo?


@Krzysztof_Listonosz: nie pisałem niczego takiego. Wziałeś nienajnowoczesniejszy t -64 jako przykład to ja zestawiłem go z t -72. Ale modernizowany t - 64 da sie porównac z twardymi w ubogich wersjach jakie mamy. Oczywiscie przy t - 80 t -84 to Twardy odpada.
Poza tym ja nie twierdziłem, że Ukraincy maja lepsze czołgi niż Leopardy.
@Krzysztof_Listonosz: a ta ich broń przeciw desantowi z morza Neptun? Bronią ich własnej produkcji zrobili głośną akcję, to chyba w miarę nowe jest. Polska chyba nie ma czegoś takiego własnej produkcji, ale oni mają wojnę od 2014r, więc muszą coś twoezyć. To już chyba wszystko z ich bronii, ale i tak njezle że potrafią jeszce coś wymyślić zamiastbtylko oupować, szkoda że są drugim najbiedniejszym krajem Europy, bo potencjał na więcej jak