Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie chcą desperacko "ratować" potencjalnych samobójców od samobójstwa?


@polskimurarzpl: Jeśli dopuszczą do samobójstwa, i będzie ewidentnie widać, że mogli temu zapobiec, będzie im towarzyszyło poczucie wstydu - a tego chcą uniknąć. Trudno zignorować kogoś, kto stoi na krawędzi mostu.

Łatwiej jest ignorować sygnały, jeśli ktoś bezpośrednio jeszcze nie targa się na swoje życie. Wtedy zawsze można powiedzieć "nie wiem jak do tego doszło, nie było po nim nic widać".
  • Odpowiedz
bo doceniają wartość życia i potrafią się nim cieszyć. Mają nadzieję, że osoba ratowana też kiedyś to dostrzeże


@maua_krewetka: wystarczy odbyć kilka lat psychoterapii, oraz bardzo się starać i ciężko pracować, by dostrzec jakie super jest życie
  • Odpowiedz
@polskimurarzpl: Bo chęć samobójstwa to stan przejściowy, który można naprawić, większość samobójców nie chce się zabić tylko dramatycznie próbuje zwrócić uwagę na siebie i swoje problemy
  • Odpowiedz
bo doceniają wartość życia i potrafią się nim cieszyć. Mają nadzieję, że osoba ratowana też kiedyś to dostrzeże


@maua_krewetka: kurcze pięknie to sformułowałaś, jest to najtrafniejsza i najlepsza sentencja o samobójstwie, doszedłem do identycznych wniosków podczas rozważania nad magikiem.
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: Docenić wartość życia nie oznacza, że czyjeś w tym przypadku moje życie jest wartościowe xD Chodzi o wartości życia jako czynności, przeżywania, doznawania etc dlatego jeśli to potrafisz robić to potrafisz się im cieszyć
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: To co sprawia ci przyjemność i to lubisz mozesz zacząć przeżywać (przeżywać chodzilo i chodzi o to że życie jako istnienie samoistne ale ok) i doznawać. Dowolna forma sztuki - obrazy, rzeźby, filmy, muzyka. Rozwój swojego poczucia humoru, wyobraźni, kreatywności, lingiwstyczny. Samorozwój np w takich kwestiach jak różne dziedziny nauki, funkcjonowania świata. Dużo możliwości
  • Odpowiedz