Wpis z mikrobloga

@susyko upraszczając jak się da, to „co wewnątrz to zewnątrz, co na górze to na dole”, to co sobie powtarzasz i wpajasz w głowie przekłada się na to, że przyciągasz do siebie okoliczności potwierdzające twoje przekonania
  • Odpowiedz
@alladarex: czytałem niedawno tą książkę. Przyznam szczerze że głupszej książki w życiu nie przeczytałem i chyba już nie przeczytam. Autor na przestrzeni blisko 200 stron stara się wmówić czytelnikowi że w życiu wszystko jest możliwe, wystarczy tylko z uporem sobie wizualizować konkretne marzenie, cel czy coś co chcemy by się wydarzyło. Autor traktuje czytelnika jak idiotę pokazując trywialne, banalne i naiwne przykłady jak pozytywne myślenie wpływa na osiąganie celów wyłącznie dzięki
  • Odpowiedz
@davidvk: książka rozeszła się naprawdę w wielu egzemplarzach i w wielu wersjach językowych, a ja przyznam szczerze nie czuje jej fenomenu ani trochę. Ot zwykłe #!$%@?, które trafia pewnie do nierobów, nieuków, szurów i całego innego tałatajstwa którego życie polega głównie na szukaniu taniej alternatywy i podważaniu wszystkiego na czym stoi dzisiejszy świat
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@susyko:

To chyba można prosto sprowadzić do gospodarki hormonalnej. Jak będziesz sobie wyobrażał, że czeka cię coś dobrego w związku z daną sytuacją, nie będziesz się za bardzo stresował i z uśmiechem do czegoś podchodził to twoje ciało zareaguje na to w ten sposób, że będziesz miał więcej energii i motywacji do zrobienia tego czegoś, co za czym idzie większa szansa na sukces. Serotonina, dopamina itd

Odwrotna sytuacja jak będziesz sobie
  • Odpowiedz
@susyko: prawo przyciągania to nic innego jak fizyka kwantowa. Albert Einstein oraz wielu innych naukowców udowodniło, że wszystko co nas otacza, łącznie z nami to energia. „Każda nasza myśl to energia o określonej częstotliwości – za każdym razem, kiedy coś pomyślisz – wysyłasz energię w przestrzeń. Każda Twoja myśl ma znaczenie, ale to co jest silniejsze od myśli, to emocja. Emocja ma siłę sprawczą i przyciąga inną emocję – podobną do
  • Odpowiedz