Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy są #etf na towary?
Jak wiem że coś bedzie drożeć bo robi się zapotrzebowanie a jednocześnie produkcja i dostawy będą niemożliwie to mogę kupić na #gielda jakiś instrument aby móc wygodnie zdalnej grać na cenach towarów tak jak na zlocie?
Czy jedyna opcja to fizycznie kupić towar?
  • 12
@kolotego: Chociaż co do AGD, to można pomyśleć o wejściu w jakąś pozycję na surowce używane do produkcji - ale tu nei wiem jak ugryźć, jak już x czasu szukam brokera gdzie mogę zrobić sensowny szort na Getiny i zająć jakąkolwiek pozycję wobec rodu i ruthenu, i co, i jajko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xianth2: ale ja wiem że będzie problem z jajkami kupując przez pośrednika instrument pośredni który kupuje akcje firmy co pośrednio w niektórych towarach używa jajek to może się okazać że nawet nie odczuje drgnięcia nawet jak jajka wzrosną 10x ich cena
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xianth2: zarobek na wahaniach ceny towaru x często mają się nijak albo słabo do wartości akcji firmy co jakoś tam zajmuje się towarem x, zwłaszcza jak towar x ma tysiące producentów
@kolotego: @Filipterka25: Ok, już rozumiem. To w takim razie chyba nie mogę pomóc, nie słyszałem o ETF aggregującym produkty inne niż akcje czy pojedyncze dobra typu złoto, pallad, etc.
Co do zasady ETF aggreguje cały rynek/segment, więc jeśli przez brak zboża podrożeją batoniki zbożowe i w związku z tym większość producentów utrzyma % marży na towarze to cały segment odnotuje zwyżki co zostanie uwzględnione w cenie akcji poszczególnych producentów a