Wpis z mikrobloga

czy #inpost w końcu zacznie traktować "przesyłkę w weekend" serio? Obecnie jest to jakieś popieprzone:
- można ją zamówić wyłącznie przez stronę, przez aplikację no way
- można ją zamówić dopiero w czwartek o 20:00, nie później niż w piątek o 17:00

Gdzie tu logika?

Często chciałbym z góry dopłacić, bo nie wiem czy kurier jeszcze zawita do #paczkomaty do którego wrzucę przesyłkę - i jeśli przesyłka nie wyjdzie w czwartek, to przynajmniej byłbym spokojny że najpóźniej w sobotę dotrze. Tak samo jeśli np. będzie jakaś wtopa i paczka nie pojedzie od razu do miasta docelowego - wiem, rzadkie, ale bywa.

Tak samo jaki problem w tym, żebym w piątek w nocy zamówił "paczkę w weekend" - kurier między sobotą a niedzielą jedzie do centrali, bo musi odebrać paczki żeby je doręczyć w niedzielę - więc może też te odebrane w sobotę w tejże centrali zostawić.

Co ich boli udostępnienie tej funkcjonalności? Przecież i tak nie dają gwarancji dostawy weekendowej (ba, wygląda na to że do niektórych paczkomatów w ogóle doręczają tylko poniedziałek-piątek), a jedyne co by się zmieniło to by zyskali parę złociszy od osób które wysyłając coś w środę/czwartek chcą mieć lepsze zabezpieczenie że paczka dotrze wcześniej niż w poniedziałek...
źródło: comment_1650364460rB78UbXpiGBFFVsfCi64ti.jpg
  • 8
@normund: to się nazywa tempo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mi ostatnio nie dotarła paczka, która rzekomo była umieszczona w multiskrytce - problem, że kurier wsadził dwie, a nie trzy przesyłki. No i po paru dniach info że paczka wróciła...
Szczęśliwie to było w tym samym mieście i sobie odebrałem osobiście.
@enron: W tym przypadku nadawca zrobił 2 paczki z takim samym ID - jedną przez pomyłkę. Zamiast jedną zostawić i drugą zwrócić wygenerowali serię totalnie bzdurnych komunikatów
@enron: W tym przypadku nadawca zrobił 2 paczki z takim samym ID - jedną przez pomyłkę. Zamiast jedną zostawić i drugą zwrócić wygenerowali serię totalnie bzdurnych komunikatów


@normund: jakim cudem udało mu się drugą nadać?
Dobre pytanie, ale od godziny poprawna paczka jest w drodzę
Przede wszystkim inpost nie powinien wysyłać komunikat o 7:55, że paczka jest do odbioru
Widocznie kurier wszystko hurtem potwierdził o dopiero po 10 min się zorientował
@enron: https://inpost.pl/godziny-odbiorow

Tutaj możesz sprawdzić graniczną godzinę nadań, teoretycznie kurier powinien po tej godzinie odebrać paczki ale to inpost ...


@NaChMiNick: no wiem, ale kurierzy też ludzie i czasem sobie odbiorą wcześniej, czasem później.
Dlatego fajnie by było, żebym mógł nadać paczkę weekendową nie tylko w czwartek po 20:00. Zwłaszcza, że np. mogę mieć sytuację, gdzie owszem paczkę nadam w piątek, ale dostęp do drukarki mam w czwartek do południa...