Wpis z mikrobloga

Chyba dałem się złapać w jakąś pułapkę.
Też tak macie, że wydanie np. 23 złotych w #mcdonalds nie boli was tak jak wydanie np. 7 zł za pomidora, 4 zł za ogórki, 3 zł za paprykę, 1 zł za cebulę, jakiś chleb/ser szynka = 20 złotych?
Nie potrafię tego nawet wytłumaczyć, w sensie, że mam tak wyprany mózg jakby McDonald był jakimś luksusowym jedzeniem. Czcicie? Dopiero miesiąc temu dowiedziałem się, że talerz warzyw (czyli to co wyzej) ma ok. 160 kalorii.
Tak jakby w Polsce trzeba było być ekspertem od wszystkiego.
Idziesz do mechanika? Powietrze premium
Idziesz do dietetyka? TYLKO sałatki i jakieś dziwne dodatki. (Całe życie tak myślałem, a wystarczy tylko zejść niżej że spożyciem kalorii)
Idziesz do banku po kredyt? Dla Pana mamy zmienne oprocentowanie, ciasto i rrso bardzo wysokie
Idziesz na targ po jajka? Super zdrowe jajka, ekologiczne, to nie tak, że nawet sprzedawca nie ma kur.
Wf w szkole? Zapomnij o rozgrzewce, łapcie piłkę i się połamcie.
A wczoraj dziadek do mnie: co to te całe stopy procentowe? Że jak rosną to euro tanieje? I weź tutaj wytłumacz, że w jednym zrozumiałym zdaniu cały proces, którego uczę się już od pol roku.
Albo człowiek stara się ogarniać wszystko, albo gdzieś jest oszukiwany. Mówię to ja, chłopiec z Gułagu, który w tym roku skończył 21 lat.
To nie tak, że narzekam na Polskę, bo jest fajnie, równie dobrze mógłbym urodzić się w Chinach, Korei albo jakimś państwie w Afryce, gdzie nie mógłbym wyrazić tego zdania lub nawet nie miałbym możliwości.
#szkola #dieta #zdrowie #jedzenie

Jestem właśnie na spacerze i musiałem to z siebie wyrzucić. Pozdrawiam i życzę miłego dnia. Oby jutro dla nas wszystkich było lepsze.

A i jeszcze mnie #!$%@?ą dwie rzeczy, że ludzie śmiecą i nie dbają o dobro wspólne. I dodatkowo jeżdżą po alkoholu/narkotykach/wiecznie się śpieszą albo zaczepiają ludzi. Sam już prawie 3 razy umarłem przez takich ludzi (prawie potrącenie na pasach, innym razem chcieli pieniędzy, a jeszcze dwoma innymi po prostu byli ćpunami i szukali zaczepki, wystarczyło jedno spojrzenie).

#policja
Pobierz Szczesliwychlopiecz_GULAGU - Chyba dałem się złapać w jakąś pułapkę.
Też tak macie, ż...
źródło: comment_1650361535HnlNlFPyUB0Kqpddj9QfNd.jpg
  • 10
wydanie np. 23 złotych w #mcdonalds nie boli was tak jak wydanie np. 7 zł za pomidora, 4 zł za ogórki, 3 zł za paprykę, 1 zł za cebulę, jakiś chleb/ser szynka = 20 złotych?


@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: to chyba fajna definicja szerszego problemu żywieniowego, bo mcdonalds to shit w porównaniu do takiej własnej kanapki
jakby taki zestawik byl wart z 5x mniej to moze kojarzylby sie bardziej jako shit
Idziesz do dietetyka? TYLKO sałatki i jakieś dziwne dodatki. (Całe życie tak myślałem, a wystarczy tylko zejść niżej że spożyciem kalorii)


@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: to jest trochę wina samych ludzi, bo oni tego sami chcą. Jakby taka jedna z drugą poszły do dietetyka i usłyszały żeby mniej żreć i patrzeć co się wkłada do ryja przed zjedzeniem, to by było zaraz że gówno się dietetyk zna i w ogóle za co ja zapłaciłam.
@tmn007 tak, akrust miałem na myśli odmianę malinowych. Zwykle można pewnie dostać w okolicach 10-12 zł/kg.

@basalyk44 owszem, racja. Ale jednak ta druga opcja oferuje objętościowo więcej. I w sumie też nie każdy chce więcej kalorii, bo dzienne zapotrzebowanie łatwo przekroczyć. Widać to m.in. po otyłości wśród dzieci i dorosłych.

@MarianKolasa coś w tym jest, ale duży wpływ na to mogą mieć media i osoby wpływowe (jakieś modelki z instagrama). Ja w
@basalyk44: jest dużo lepszy bo całe życie jjesz gówniane żarcie. Jak ktoś nie daje małemu dziecku słodyczy to nie rzuca się na nie jak rówieśnicy. Jak ktoś nie zna smaku mcd z toną chemii i wzmacniaczy smaku to dla niego będzie zwykła sałatka 100x lepsza.

Co do żarcia to polecam sprawdzić dlaczego sernik to najlepsze ciasto na świecie (poszukaj sernik vs kokaina), poczytac trochę o rewolucji w ubiegłym wieku jeśli chodzi
@queuele: Przez całe życie jem to na co mam ochotę, bo nie zamierzam żyć 5, 10 czy 20 lat dłużej jako stary i zniedołężniały człowiek którego ciało, oraz umysł odmawia posłuszeństwa. Jeśli chcesz to wystrzegaj się cukru, mięsa, kokainy czy czegokolwiek innego ale ja mam to w dupie i nie będę sobie niczego odmawiał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@basalyk44: no i właśnie taki był zamysł całego przemysłu i marketingu śmieci.
Tak samo mówi alkoholik czy osoba uzależniona, a fakty są takie że ponad 90% dzieci ma próchnicę, kolejne kilkadziesiąt nadwagę, dziecko nie potrafi się podciągnąć 3 razy na drążku, a coraz więcej młodych "nagle" ma raka.

Każdy żyje jak chce, ale twoja opinia tylko potwierdza regułę "udało się". Eot pozdro