Wpis z mikrobloga

@rocky_b:
2x 3060 = 100-120W
4x1660s = 80-100W
240W + 400W = 640W a gdzie baza? albo jak OC wyleci.
640W + jakies 60-100W na baze
to wyjdziep onad 80% obciazenia
@obieq: dobra chyba nie warto ryzykować. Mam jeszcze jeden zasilacz który pracuje w moim prywatnym kompie już od paru lat. Jest to stary silentumpc vero L2 500W bronze, podłącze pod niego dwie karty i będzie git.
@rocky_b: mam jeden RM850X i ciągnie mi bez problemu od kilku miesięcy na nim: RTX3070, 2x RTX3060 oraz 2x 1660Ti. Więc musisz sobie sam policzyć. Producent i w testach jest deklaracja, że powinien wytrzymać 100% stałego obciążenia, ale nie obciążałbym go bardziej niż 90%. Musisz sobie policzyć. Pamiętaj, że przy OC i downvoltingu trochę mniej te karty będą zżerać. U mnie przykładowo jakby wszystkie na raz ruszyły z pełną mocą to
@rtp_diov: jak to masz podłączone? Używasz rozgałęźników? W sensie jednym kablem dwie karty masz podłączone
pod zasilanie? Czytałem że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Pytam, bo wychodzi na to że złącz pcie jest 5 z czego jeden jest na cpu, zostają 4 na karty
@rocky_b: używam rozgałęźników z allegro. Ludzie różnie mówią, że nie wolno łączyć jednym kablem pod jedno wyjście z PSU dwóch kart, ale robię tak i nic się nie dzieje. Zresztą sam Corsair oficjalnie dostarcza kable w pudełku, które są właśnie rozgałęźnikami, że z jednego złącza PSU masz 2 wtyczki PCI na dwie karty, więc chyba wiedzą co robią