Wpis z mikrobloga

Chce się przebranżowić i zacząć w IT.
Teraz pracuje w telekomunikacji(światłowody) i z programowaniem nigdy nie miałem nic wspólnego. Zastanawiam się nad językiem programowania- c++, Java a może coś jeszcze innego na początek? Jak to jest z testowaniem-może to dobry kierunek?
32 lvl, dobra zdolność myślenia analitycznego, z matematyką nie miałem większych problemów. Muszę coś zmienić, myślicie że warto? Proszę o rady ( ͡º ͜ʖ͡º)
#programowanie #naukaprogramowania
  • 13
Takie rady na początek: spróbuj w sobie rozpalić ciekawość programowania, co to jest, jakie są języki, po co są. Potem wybierz obojętnie jaki, pisz proste rzeczy. Staraj się żeby czas wolny był spędzany na twojej nowej pasji (programowaniu). Potem przejście z jednego języka na drugi nie będzie stanowić dla ciebie problemu i dalszej ścieżki czy to będzie front czy backend. (Chyba że będziesz chciał zmienić paradygmat programowania to wtedy trochę inna bajka).
Chce się przebranżowić i zacząć w IT [...] Zastanawiam się nad językiem programowania- c++, Java a może coś jeszcze innego na początek?


@borobro: wiesz że to brzmi jak, chciałbym przebranżowić się na produkcję elektroniki, zastanawiam się nad sprzętem - lutownica kolbowa, hot air a może coś innego na początek? :)

Język programowania to tylko narzędzie, zacznij od programowania, a później jak już będziesz wiedział co chcesz robić, to wybieraj język, a
@diofantos: dzięki za rady. Mądrze prawisz. Możesz coś polecić na start? Jakąś książka, strona, kanał na yt?
Wiem że w necie jest tego od groma ale dlatego ciężko wybrać laikowi ;)
@LazyInitializationException: ja też miałem. Kilka razy otworzyłem kompilator i napisałem hello World w c++. Nie mam z tym styczności od kilku lat, dlatego chcę zacząć od zera.
Są przypadki ludzi którym się udało przebić a ja jestem optymistą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@borobro: jakbyś miał około 45-46 to byłoby juz trochę późno na start, ale zapewne też się da. Lekko ponad 30 to spoko, tylko kwestia czy poczujesz pociąg do programowania i czy będziesz mial upór aby konsekwentnie się uczyć.
@borobro: 32 lata to nie jest żadne ograniczenie, po prostu zacznij programować, sprawdź czy będzie Ci sprawiało frajdę rozwiązywanie problemów, szukanie odpowiedzi, ciągłe kształcenie się, bo tak jak teraz zaczynasz naukę, to jako programista z zamiłowania nigdy tej nauki nie skończysz.
Do języka się na razie nie przywiązuj, czytaj i szukaj informacji o różnych. Ja jako dzieciak w podstawówce bawiłem się wszystkim, robiłem stronki www, wirusy na kompy w szkole, napisałem
@borobro: ja bym zaczal od nauki C, potem uderzal na juniora do firmy co robi jakis soft niskopoziomowy w telkomie, a programowac sie uczyl w pracy jak pozwola ;D Chociaz zalezy co robisz przy tych swiatlowodach. Czy jest to jakas praca inzynierska, czy tylko je montujesz. Jak cos tam robisz umyslowego w pracy to duze szanse, ze by cie wzieli z sama znajomoscia C i znajomoscia branzy.
@progressive: pracowałem przy spawaniu i montażu elementów sieci zarówno pasywnych jak i aktywnych. Teraz siedzę w biurze i pilnuję żeby inni dobrze robili + projektowanie i nadzór nad budowami/ uruchomieniami. Branżę znam bardzo dobrze. Moglbym dalej działać w tej branży ale na innym stanowisku