Wpis z mikrobloga

Czesc. Mam problem z komornikiem.
Sytuacja jest taka, ze zawsze płacę mandaty, wsztstko w najlepszym porządku. Jednak wczoraj wchodzac na swoje jedno i drugie konto doznalem szoku, zniknelo mi po 1500 zl z obu. Dzwoniąc do bankow dostalem informację ze to komornik. Pojechslem od razu do niego z zapytaniem dlaczego, co jest. On na to ze jakas sprawa z 2014 roku, ze jechalem bez biletu. W 2020 byl wyrok sadu. Nie dostalem zadnego listu ani z sadu, ani od przedstawiciela wierzyciela, ani od komornika, gdzie od 10 lat nie mieszkam na tamtym adresie. Mam kasę, wiec czy ktos z Was wie, czy jesli zapłacę od razu, to pozniej moge sie dochodzic swoich praw, ale nie bede mial juz komornika na glowie. Dlug to 1300. Dlaczego wiec z dwoch kont pobral 1500? Przepraszam ze tak napisane ale jestem w emocjach dalej. #prawo #komornik
  • 13
Moje główne pytanie jest takie, czy mogę sie dochodzić swoich praw po uregulowaniu tego długu? Dlaczego zajął mi pieniadze z dwóch kont, oraz dlaczego więcej aniżeli kwota zadłużenia.
@woskrosenie: Nie jest przedawnione. Okres przedawnienia wynosił 10 lat, więc od 2014 byłby to 2024. Od 2018 jest to 6 lat, więc też wychodziłby 2024. Jednak w przypadku opłat dodatkowych za brak ważnego biletu (mandat to potocznie się mówi :-)) liczy się 3 lata, co i tak się od 2020 w przypadku OP-a nie przedawniło, bo miałoby miejsce dopiero na koniec 2023.

@furmaniok: Zajęte masz wszystkie rachunki bankowe, ponieważ Komornik
@furmaniok: Żeby wiedzieć, czy Cię nie zawiadomił , musisz w pierwszej kolejności ustalić na jaki adres wysyłano korespondencję - adres ten wskazał wierzyciel we wniosku o wszczęcie. Nawet jeżeli wysłał korespondencję na niewłaściwy to zero w tym winy Komornika, a i w sumie wierzyciela też, bo wskazał jedyny jemu znany (prawdopodobnie z 2014 roku).

Jedyne, co jesteś w stanie ugrać to trochę czasu - udowodnić, że Sąd nie doręczył pozwanemu (Tobie)
@furmaniok: Co do zasady program, który obsługuje postępowania generuje takie uchylenie elektroniczne samoczynnie w momencie zamykania sprawy, tj. przy sporządzeniu postanowienia kończącego po zapłacie całej należności. Bank otrzymuje takowe uchylenie również za pośrednictwem systemu OGNIVO. Jak Kancelaria i pracownicy sprawni i życzliwi to mogą Ci takie wysłać w ten sam dzień, w którym przyjmą wpłatę, ale to już kwestia organizacyjna danej Kancelarii - bo robić tego obowiązku nie mają.

Finalnie tak