Wpis z mikrobloga

Jak szybciej malowac ?

Pytanie do ludzi z branzy remontowo-budowlanej. Czy znacie jakies sposoby przyspieszenia malowania pomieszczen ? Zajmuje sie zawodowo malowaniem mieszkan i mam duzo zlecen malowania nowych pustych mieszkan pod wynajem. Wszystkie zlecenia wyceniam " od całości" I staram sie przyspieszyc moja prace poprzez inwestowanie w sprzet . Wszystko jest malowane w jeden kolor. Podkład plus jedna warstwa farby. Uzywam juz pistoletu na aku Graco do odcinania scian i wałków 43cm od Fluugera do malowania. Szczudła budowlane ostatnio zamowilem zeby tyle po drabinie nie chodzic. Malowanie calosci natryskiem odpada .

Dziekuje za podpowiedzi

#budowlanka #remontujzwykopem #remont
  • 12
  • Odpowiedz
Ale jakosc jest duzo nizsza , mieszkania ktore widziałem malowane natryskiem nie wygladały najlepiej.
Moze trafiłem na jaķąs kiepska firme ktora to malowała ale widzac ze natryskowe malowanie nie jest preferowane przez prywatnych klientow nawet nie zamierzam w to wchodzic. Jako podwykonawca dla jakiegos dewelopera moze by to mialo sens ale nie w mojej sytuacji.
  • Odpowiedz
@Tezo:

Ale jakosc jest duzo nizsza

Co to znaczy jakość? Pierwsze słyszę. Wg mnie jest dużo lepiej.
Sam kiedyś zajmowałem się malowaniem tak domów dla dewelopera we Francji
  • Odpowiedz
@PiotrFr:
Gdyby jakosc malowania natryskowego byla lepsza niz tradycyjnego to kazdy by natryskowo malował. W sytuacji gdy mamy duzy salon przeszklony nie wyobrazam sobie natryskiem pomalowac sufit zeby dobrze wygladal. Nie da sie rownimiernie farby nalozyc . Tak mi sie bynajmniej wydaje z doswiadczenia . Dla dewelopera jakosc nie ma duzego znaczenia , dla klientow indywidualnych juz tak.
  • Odpowiedz
@Tezo:

to kazdy by natryskowo malował

No nie do końca, wałek kosztuje kilkanaście/kilkadziesiąt zł. Porządny agregat to już jednak kilkanaśście/kilkadziesiąt tys. zł. Jakość natrysku jest nieporównywalnie lepsza, nie ma struktury wałka, jest jednolita powierzchnia bez żadnych cieni, smug pod słońce jak po wałku. No i natrysk to wiadomo, fajny w deweloperce, gdzie jedziesz na biało jedno puste mieszkanie za drugim. Jednego pokoju to nikt sobie w domu nie będzie agregatem malował
  • Odpowiedz
@Smarek37:
"Kazdy" miałem bardziej na mysli firmy zajmujace sie malowaniem. Wydatek kilku tys € nie jest problemem dla kazdej sredniej firmy,. W moim regionie dziala kilka firm ( 2-3 auta , 5-10 pracownikow) ktore tylko maluja i zadna nie ma w ofercie natryskowego malowania. Cos musi byc tego powodem
  • Odpowiedz
@Tezo: no nie wiem, ja jak wchodzę w deweloperkę, gdzie w standardzie były już gładzie i malowanie, to aż mi żal psuć to wałkiem. No ale ja nie maluję natryskowo
  • Odpowiedz
@Tezo:

nie wyobrazam sobie natryskiem pomalowac sufit zeby dobrze wygladal. Nie da sie rownimiernie farby nalozyc

Bo nie potrafisz a nie, że się nie da. Powierzchnia wychodzi gładka bez żadnych defektów w przeciwieństwie do wałka. Tylko to nie jest takie proste.
A wiesz dlaczego nikt tego nie robi? Z tego samego powodu dla którego w Polsce się nie stosuje wielu rozwiązań stosowanych na zachodzie. Koszty. Gość z wałkiem jest tańszy i
  • Odpowiedz
Gość z wałkiem jest tańszy i może malować słabszą farbą niż pistolet

@PiotrFr: powiem Ci z własnego doświadczenia, że jak malowałem kiedyś w UK farbą typu contractor maty(najtańsze gówno) to nieporównywalnie lepiej sufit wyglądał po pistolecie niż po wałku.
  • Odpowiedz
W sytuacji gdy mamy duzy salon przeszklony nie wyobrazam sobie natryskiem pomalowac sufit zeby dobrze wygladal. Nie da sie rownimiernie farby nalozyc

@Tezo: to właśnie na odwrót, osoba szczególnie taka nie doświadczona szybciej wałkiem narobi przysłowiowej #!$%@?.
Żeby popsuć pistoletem to albo trzeba mieć za gęstą farbę, albo trzymać dysze 3 cm od powierzchni,
Malowałeś sam za pomocą pistoletu??
  • Odpowiedz
@KosmicznyJanusz:

nieporównywalnie lepiej sufit wyglądał po pistolecie niż po wałku.

Nie wątpię. Mówiłem, że pistoletem lepiej. Po prostu musi być odpowiednia farba. Po pierwsze żeby była dobrze widoczna różnica między świeżą a starą bo przy tej prędkości malowania nie ma czasu na zastanawianie się gdzie już było malowane. A po drugie, żeby nie była jakaś śmierdząca bo można paść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tezo
Zostaje Ci poprawa techniki.
Pierwszą warstwę lub Twój podkład możesz lecieć natryskiem.
Wałki jak i cały sprzęt polecam firmy Wooster. Maluje się szybciej i dokładniej. W razie co pisz priv podpowiem konkrety.
  • Odpowiedz