Wpis z mikrobloga

Czemu te #!$%@? leki na alergie muszą być na receptę? Jestem uczulony na pyłki i dopadło mnie jak nigdy, a lekarz rodzinny dopiero we wtorek może przepisać coś mocniejszego. Polecacie coś bez recepty? Do wtorku to mi nochal eksploduje :(

#alergia
  • 4
Ze środkiem do nosa może być gorzej, ale bez recepty można kupić te same tabletki co na receptę, tyle że w mniejszych opakowaniach. Przykładowo:
Lirra Gem 5 mg, 7 tabletek (Lewocetyryzyna - teoretycznie jedna z mocniejszych, ale większe ryzyko efektów ubocznych)
Contrahist Allergy, 5 mg, 10 tabletek (Lewocetyryzyna)
Allegra, 120 mg, 10 tabletek (Feksofenadyna - teoretycznie trochę słabsza, ale mniejsze ryzyko efektów ubocznych)
@austra: Lewocetyryzyna i Feksofenadyna to leki przeciwhistaminowe 3 generacji. Teoretycznie leki 2 i 3 generacji nie przekraczają bariery krew-mózg i nie wpływają na psychikę, ale w praktyce nie do końca tak jest.
Lirra Gem (Lewocetyryzyna) może powodować m.in. uczucie zmęczenia, wyczerpania, senność, problemy ze snem. Szczególnie po dłuższym stosowaniu, u niektórych, jest efekt odstawienia (swędzenie 24 h po odstawieniu).
Przy Allegra (Feksofenadyna) jest mniejsze ryzyko efektów ubocznych - szczególnie zmęczenia, senności,