Wpis z mikrobloga

#keto
Siema mirki, jak suplementujacie magnez i potas?
Mało jest suplementów z wartością jakie zalecane są na keto a często dodatkowo są jakieś dziwne zapychacze w kapsułkach.
Keto suplementy mają cenę X3 za dopisek keto.
Myślałem o zakupie w proszku.

Jak wy sobie radzicie ?
  • 9
  • Odpowiedz
@fok_fok: A czemu chcesz suplementować? Jeżeli jesteś na jakiejś diecie/stylu życia i musisz brać suplementy, to ta dieta/styl życia jest bez sensu. Poważnie pytam, sam jestem na keto i wiem, że weganie musza brać suplementy, ale nasze pożywienie jest bogate odżywczo, chyba, ze się jest na dirty keto.
  • Odpowiedz
@wtstheone: raczej się dobrze prowadzam, ale pije dużo kawy, i chciałbym zadbać o ten aspekt. Trafiłem też na film Mateusza ostregi o suplementacji i chciałbym sprawdzić przez miesiąc czy czuć różnicę.
  • Odpowiedz
@catch: też o tym myślałem ale jako wypychacz większość ma cukier. Nie znalazłem takiej bez.
substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, sacharoza, ultraamylopektyna, magnezu stearynian, talk
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fok_fok: asparaginian w żółtym pudełku. Tej skrobi tam jest tyle, że byś musiał pół apteki zjeść, żeby to na keto zaszkodziło, więc już bez przesady.
  • Odpowiedz
Najłatwiejszy i najtańszy sposób - cytrynian magnezu i cytrynian potasu. Albo w proszku albo w kapsułkach. Ewentualnie możesz kupić sól potasową (np. w Kauflandzie) i pić ją z wodą.

Jeśli lubisz sok pomidorowy, to ma on tyle potasu że suplementacja jest zbędna.
  • Odpowiedz