Wpis z mikrobloga

Czy też macie wrażenie, że ludzie którzy używają dużo białych proszków (amfa, mefedron, koka, dopki wszelkiej maści) mają widocznie ograniczone zdolności kognitywne?

Mam taką koleżankę, że coś co wszyscy rozumieją z miejsca, ona łapie za 3 albo 4 wytłumaczeniem. Myli słowa, myli odmianę słów przez przypadki itd.

Ma 30kilka lat, ale chwali się że „hehe na studiach to się leciało 8 dniowe imprezy”. W młodości wygrywała dużo konkursów naukowych, dostała się na i skończyła prestiżowe studia, więc nie może być po prostu „z natury” mało bystra.

Pytanie brzmi kiedy następuje masa krytyczna i „przepalają się” bezpieczniki? To jedyna taka osoba jaką znam, a jestem ciekaw czy to norma, że ludzie, którzy jako młodzi dorośli zażywali różne substancje z grupy „przyspieszaczy” mają popalone styki.

Dla porównania znajomy 35 lat, który gustuje w grzybach jest jedną z inteligentniejszych i bystrzejszych osób jakie znam, wiec to nie jest kwestia ćpania ogólnie…
#narkotykizawszespoko #bojowkamedycznegoklefedronu
  • 12
  • Odpowiedz
Ma 30kilka lat, ale chwali się że „hehe na studiach to się leciało 8 dniowe imprezy”


@ytho: Przewlekły brak snu może być bardzo szkodliwy dla mózgu, bo podczas snu mózg się "oczyszcza" i regeneruje - albo raczej "utrzmuje" (w sensie angielskiego "maintenance"). Ale nie jest to wina substancji samej w sobie tylko nieodpowiedzialności użytkownika.

Research published in the Journal of Neuroscience Tuesday claims that chronic sleep loss can lead to a
  • Odpowiedz
@ytho: ogólnie "odpowiedzialne" stimowanie wymaga wielu czynności, które działałyby "osłonowo" na organizm (w porównaniu np do psychodelików czy alko/weedu). Mało komu się chce w takie rzeczy bawić i albo ktoś kończy z rozwaloną pikawą/organizmem albo kojarzy fakty jak nałogowy palacz weedu/alkoholik.
  • Odpowiedz
@ytho: wystarczy pójść na imprezę tekno a potem na imprezę psytrance. To co zobaczysz będzie mówiło samo za siebie. Stimy wdg mnie dużo bardziej niszczą niż inne używki (skądś tą energię wziąć trzeba) a jak to jest jeszcze mefedron co pali styki to już powodzenia.
  • Odpowiedz
Coś za coś, żyjesz w tempie x4, starzejesz się x4, wyniszczenie i wyeksploatowanie organizmu, każdy nałóg czyni głębokie, nieodwracalne, kumulujące się szkody. Ciężko jest lekko żyć.
  • Odpowiedz