Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W 2015 roku byłem w #uk i mam numer NIN. Nie złożyłem wniosku o status osoby osiedlonej, a termin już przepadł. W UK byłem kilka miesięcy i nie myślałem, że będę wracać. W związku z sytuacją w naszym kraju i na świecie chciałbym wrócić do Wielkiej Brytanii. Na wize pracowniczą się nie łapie (a może i tak, ale zbyt duże wymogi).

Czy posiadając sam numer NIN mogę pracować w UK z pominięciem zdobycia statusu osoby osiedlonej?

Z tego co czytałem to numer NIN jest jeden na całe życie. Obecnie, aby uzyskać numer NIN potrzebny jest status osoby osiedlonej, a ja już go mam. Kto będzie i po co zatem sprawdzał czy mam status osoby osiedlonej? Wygląda na to, że on jest teraz nadawany tylko po to, aby uzyskać numer NIN.

Prosiłbym o opinie ekspertów czy się mylę? Oczywiście mam nadzieję, że to będą komentarze konkretne, czymś poparte, a nie zwykła zawiść polska typu "nie, nie możesz pracować, musisz jak wszyscy mieć status osoby osiedlonej".

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze, które pomogą rozwiać wątpliwości.

#uk #emigracja #brexit #anglia #wielkabrytania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6257326c852884c772bec946
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8