Wpis z mikrobloga

@przyjacielsen: Jeśli nie zaj3bali, to skąd wzięły się święta wielkanocne i bozonarodzeniowe? Skąd symbole jak ubrana w jedzenie choinka, święcenie pokarmów, jajko czy króliczek wielkanocny, czy smingus dyngus? Jezus kazał ubierać choinkę, żreć barszcz czy oblewać się wodą?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pan_krecik O kur... pierwszy raz w historii ludzkości prześmiewczy i "przekoloryzowany" obrazek kogoś obraża XD
A co ma chrzan wspólnego z żydowską paschą?! XD
  • Odpowiedz
tak to jest jak się ma tradycje zapożyczone od innych, handluj z tym (


@Kempes: Przecież jedzenie jajek i kiełbasy to Polska tradycja....która została włączona w obchody Wielkiej Nocy.

Olbrzymia ilość Polskich (pogańskich) zwyczajów została wciągnięta do świąt katolickich (choinka, Zielone Świątki, opłatek, itd..itp..)

Jak można takich rzeczy nie wiedzieć i nie rozumieć... ()()()
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pan_krecik Spoczko, pokorę polecam tym co tradycje wyrywkowo traktują i myślą, że ona nie ulega zmianie. Ja nie jestem omnibusem i nie wiem wszystkiego. Z resztą człowiek uczy się całe życie, nawet taki błazen jak ty to robi. Dowiedziałem się czegoś nowego, dzięki ( )

Ja z tradycji się wyśmiewam, bo jest ona po prostu śmieszną, szczególnie że traktowana jest wyrywkowo, co komu pasuje, a dodatkowo
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
"Choinka to zwyczaj germański,"

"To prawda."

@Kempes: Zielone Świątki to też nie tylko święto słowiańskie.

Ot chrześcijanie zwalczając stare zwyczaje ogniem i mieczem postanowili terminie zastąpić swoimi zwyczajami.
  • Odpowiedz