Wpis z mikrobloga

Piłka nożna: Organizacja mistrzostw świata to wielki splendor i wydarzenie na które mogą sobie pozwolić nieliczne kraje na świecie. Ich organizacja wymaga wielu lat starań, regularnie impreza gości na różnych kontynentach, co 4 lata na innym. W ostatnim czasie do ich organizacji są potrzebne gigantyczne łapówki.
Siatkówka: 2010 - Włochy, 2014 - Polska, 2018 - również Włochy, 2022 - Polska xD


#pilkanozna #mecz
  • 7
Sorry Mireczki


@lokibb: Ale za co przepraszasz bo nie rozumiem? Nie kojarzę Ciebie tu wiec jesteś zielonka i chcesz błysnąć z okazji kupienia praw do MŚ. Większość ludzi na tym tagu dobrze się orientuje w że obecna polityka FIVB jest tragiczna i tylko ciągnie dyscyplinę w dół.
Imprezy są tam organizowane gdzie dobrze płacą, pisanie że zostaliśmy wybrani to jakiś absurd i kłamstwo. Położyliśmy tyle kasy ile trzeba i dostaliśmy organizacje,
@lokibb: ale za co przepraszasz, ja jestem #siatokwka team i się z Tobą zgadzam, tutaj akurat cieszę się, że odebrali organizację kacapom, ale szczerze to wolałbym tym razem wygrać MŚ gdzieś indziej. Co prawda Polska zapewni realizację imprezy na najwyższym poziomie, ale trzeba być obiektywnym i sprawiedliwym - PŚ jest organizowany CO ROKU w Japonii, przez to kompletnie przestałem go oglądać...
@Ice_Glaze: Błysnąć? Wielokrotnie słyszy się głosy "jesteśmy dobrzy w siatkówkę, więc to siatkówka powinna być naszym sportem narodowym". Ten post to delikatna szpileczka w kierunku wyznawców takiego poglądu. Oczywiście mam świadomość nieprawidłowości w piłce nożnej. Pomijam już podejrzane interesy które robi FIFA. Z drugiej strony sport w którym MŚ odbywają się naprzemiennie w dwóch różnych państwach, sam degraduje się do roli sportu drugoplanowanego. To podobne działanie, jak zezwolenie żużlowcom na jeżdżenie
"jesteśmy dobrzy w siatkówkę, więc to siatkówka powinna być naszym sportem narodowym"


@lokibb: Mi osobiście wisi czy będziemy nazywać siatkówkę sportem narodowym. Te hasło jest potrzebne dziennikarzom o raz jakiejś grupie fanów, głownie jakimś Januszom-Siatkówki.
Dla mnie istotniejsze jest to że polscy siatkarze maja renomę na arenie międzynarodowej oraz że mamy system szkolenia dzieci i młodzież który jest skuteczny.
@Ice_Glaze: też nie rozumiem po co roztrząsać fakt że piłka nożna jest niebotycznie bardziej popularna od siatkówki? Oglądam oba sporty, w każdym kibicuję komu innemu i nie mam potrzeby pisać że to czy tamto jest lepsze a drugie to ci.a i ch.j...