Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się, że Ukraina wygra tą wojnę, w ten czy inny sposób. To się stanie w przeciągu 1,5-2 miesięcy i bardzo tego Ukraińcom życzę.

Zawołam dokładnie 14 dni od pokoju/rozejmu/innego sposobu zakończenia walk. Myślę, że lwia część Ukraińców natychmiast wróci na Ukrainę, wbrew szumnym zapowiedziom o milionach na stałe w Polsce i rozpoczną się spadki cen wynajmu na sterydach.

#nieruchomosci #wynajem #rosja #ukraina #wojna
  • 28
  • Odpowiedz
@peszek_leszek: Studenci/firmy itd już wrócili dawno temu. Pik na wynajmie to konsekwencja miliona gości. Traktujcie ich dobrze, bo do dwóch miesięcy ich nie będzie, bo wygrają wojnę.
  • Odpowiedz
@mickpl: Żeby wygrac musieli by przeprowadzić ofensywe na południowym froncie i odbić wszystko na południu. Będzie to raczej niemozliwe bo szykuje się wielka bitwa o donbas której nie wygrają. To bitwa raczej o zatrzymanie pochodu ruskich na triade technologiczną Ukrainy czyli Dnipro, Krzywy Róg i Charków.
  • Odpowiedz
Nie wydaje mi się, by spadły. Sporo firm wraca/wróciło do firm, podobnie studenci albo już, albo od nowego semestru.


@peszek_leszek: kolega chyba nie rozumie, że z roku na rok jest mniej studentów a tymczasem rok w rok buduje sie 250k mieszkań. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To, że w Warszawie przyrasta liczba mieszkańcó to nie jest wynik przyjezdzania non stop nowych ludzi w ogromnej ilosci tylko wynik
  • Odpowiedz
Część studentów/firm wróciło. W dodatku inflacja nie pozwoli na obniżkę cen. Obniżkę cen w obecnej sytuacji może spowodować jedynie kryzys gospodarczy.


@peszek_leszek: xddddddd niby wedle jakiego mechanizmu
Obnizony popyt spowodoje spadek rentowności najmu i Ci co byli zalewarowani beda musieli zrzucac z siebie gorącego kartofla, w dobie wysokich stóp procentowych.
  • Odpowiedz
szykuje się wielka bitwa o donbas której nie wygrają


@wuwuzela1: Myślę, że nie tylko wygrają, ale pogrążą rosyjską armię w oparach wstydu. CIA daje im know-how i taki wywiad o jakim rosjanie nie śnili. Jak dostaną sprzęt to rozbroją rosyjską armię bez problemu.
  • Odpowiedz
Wydaje mi się, że Ukraina wygra tą wojnę, w ten czy inny sposób


@mickpl: Czy ten lub inny sposob oznacza oddanie krymu oraz/lub luganska i doniecka kacapom?

To nie bedzie
  • Odpowiedz
Czy ten lub inny sposob oznacza oddanie krymu oraz/lub luganska i doniecka kacapom?


@gorzki99: Nie wiem jak to dokładnie będzie wyglądać terytorialnie, tj. czy staną na przedwojennych granicach republik, czy pójdą dalej. Chyba na Krym to nie ma szans. Natomiast jestem prawie przekonany, że to Rosja będzie prosiła Ukrainę o pokój, nie odwrotnie.
  • Odpowiedz
Chyba na Krym to nie ma szans. Natomiast jestem prawie przekonany, że to Rosja będzie prosiła Ukrainę o pokój, nie odwrotnie.


@mickpl: Czyli przegra. Malo fajna opcja :/

Problem polega na tym ze rosja nie prosi. A na pewno nie poprosi ukrainy. Prosic to by mogla jakby zachod mial jaja i sie postawil. A dobrze wiemy ze zachod jaj nie ma i sie nie
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: Ilu znasz właścicieli, którzy obniżali ceny przed lutym '22? Nie wliczając w to okresu początku pandemii.


@peszek_leszek: Znam takich co obnizali a znam takich co podnosili ( ci drudzy maja pustostan nawet do dziś ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo akurat ukraińców brac nie chcieli)

@wuwuzela1: Tak, masz rację, jednak zwróć uwagę, że do Polski zjeżdża coraz więcej
  • Odpowiedz