Wpis z mikrobloga

Mirki z #wroclaw i #komputery - gdzie i za ile mogę zdiagnozować/naprawić usterkę na płycie głównej leciwego już PCta? Wrocław, ewentualnie wysyłka do polecanego serwisu.
Pacjent: HP EliteDesk 800 G1 SFF
Objawy: 4 piknięcia, brak POST
Mam drugi, sprawny egzemplarz, podmieniłem zasilacz, CPU, RAM, więc to na 100% MoBo.

Jakich cen się spodziewać? Sprawna płyta na e-bay to okolice 170 PLN, a stawek serwisowych kompletnie nie znam.
  • 3
@testuser: za samą diagnozę jest 100-150, także ten ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a widzę, że to jakis pobiurowiec jest, to poszukaj w internetach czy można rozpoznać usterkę po tym jak się diody palą na obudowe albo po sygnale dźwiękowym. optiplexy delowe miały taki patent to może hp też czymś takim sobie życie ułatwiał
@zdjecie_z_wenszem: usterka jest znana i dość popularna - 4 piknięcia to wg HP "przeciążony zasilacz". Wnioskuję, że płyta ma gdzieś zwarcie i trzeba by prześledzić ścieżki zasilania i podmienić zwierający element. Skoro takie mamy ceny, zamówię działającą MoBo i tyle.

A biurowiec z niego świetny, zwłaszcza jak siedzi w szafie rack i robi za serwer (TrueNAS, HomeAssistant, jakieś bazki i inne zabawki) - ciągnie jakieś śmieszne 35W, hula 24/7/365, nie huczy,