Wpis z mikrobloga

Ostatnio opisywałem tutaj swój problem z uciekającym płynem chłodniczym w Citroenie, mirki miały rację -płyn uciekał z termostatu. Wymienili mi dzisiaj termostat z obudową, dodatkowo jakieś uszczelki przez które wyciekła olej z silnika. Odebrałem auto od mechanika, pojechałem kawałek do domu i po zatrzymaniu znowu mi coś dymi na biało (wygląda jak spaliny) z miejsca zaznaczonego na czerwono. Co to za część? Czy możliwe, że to po prostu wyparowuje ten płyn chłodniczy, który wcześniej gdzie tam mógł się dostawać?
#mechanikasamochodowa #citroen
źródło: comment_16498595437GhES1uDpQjuqiSKr6uX3c.jpg
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ajag: 1.6 vti? Tam jest kolektor wydechowy. Może być, że resztki płynu. Może jednak jakaś uszczelka. Trzeba by dobrze podejrzeć. Tą osłonę można ściągnąć łatwo.
@salvador5000
@janusz_biznesu może byłoby to związane z innym problemem, od jakiegoś czasu przy odpalaniu auta na zimnym silniku telepało samochodem i wyskakiwał błąd związany z układem spalinowym, a z wydechu kopciło na biało. Chociaż ostatnio ustąpiło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ajag: jaki konkretnie błąd? Można to sprawdzić. Ciągle taki sam ten błąd mimo skasowania czy inne?
Ja bym ściągnął tą osłonę odpalił i zobaczył skąd "paruje".
Może kolektor pęknięty, może jego uszczelka.
@salvador5000 depollution system faulty. Chwilę telepotało autem, kopcił gęsto na biało, po chwili ustawało i błąd znikał. Kiedyś mi to znajomy kasował na komputerze, ale znów wyskakiwało. Problem ustąpił sam z siebie jakoś może miesiąc temu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ajag: a kod błędu? U mnie zaczęło się od tego samego. Potem kod błędu sonda lambda - wymieniłem. Jakiś czas było ok. Potem zaczęły się błędy wypadania zapłonu na różnych cylindrach. Wymienione świece, sprawdzone cewki itd. Raz było dobrze raz źle aż w końcu tylko źle. Objawy miałem takie same jak u ciebie oprócz tego parowania od przodu silnika co zaznaczyłeś. Obym się mylił, obyś to sobie jakoś ogarnął bo jeżeli
@salvador5000 kodu nie pamiętam, cos tam z tymi świecami, wymienił mi i dalej był problem. Później jeden mechanik zobaczył ze świece pływają w oleju, mówił że to pewnie dlatego się tak dzieje. Uszczelki dzisiaj powymieniałem więc zobaczymy co bedzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ajag: kuźwa ile ja mechaników odwiedziłem, ile specjalistów od francuzów. Pamietam, rzeczywiście u mnie też olej był w na drugim cylindrze w gnieździe świecy. Naprawione a błędy wypadania zapłonu dalej się pojawiały. Na początku po odpaleniu jakieś pół minuty. Potem było ok. Ale jak pisałem z czasem coraz częściej. Zacząłem czytać wszystkie fora odnośnie tego problemu i w zasadzie nigdzie nie było rozwiązania.
Najczęściej zaczynali od wymiany rozrządu. Kompletnego! Podobno czasem