Wpis z mikrobloga

Czy budowanie portfolio swoich projektów (nie zwiazanych z pracą) gdy ma się już jakieś doświadczenie w branży (załóżmy jeden rok i nadal w pracy) ma sens? Startując np do innej firmy na mida rekruterzy czy managerowie patrzą na takie rzeczy czy to zbędna rzecz? Pytanie z ciekawości #pracait #programowanie #programista15k
  • 6
@rickrickrick: Powiem szczerze, że ostatnio przerobiłem CV gdzie zrezygnowałem z listowania wszystkich technologii z jakimikolwiek miałem doczynienia. Napisałem przy każdym projekcie w jakim byłem core tech stack np: Azure + Flink + Kafka + ELK.

Wyobraź sobie, że na technical interview nie miałem ani java core pytań ani coding taska nawet. Rozmowa poszła w kierunku distributed systems design.

I tak na 2 interview do tej pory.
@rickrickrick: raczej nie patrzą, ale mówiąc szczerze jest to najbardziej sensowna rzecz jaką możesz zrobić jako programista. Nawet jeśli nikt nie rzuci na to okiem to nigdzie nie nauczysz się tyle co na własnym projekcie, a zapewniam, że dobry projekt zaprezentowany podczas rozmowy to mega props.

Oczywiście nie może to być kalkulator czy inne algozadanko (chociaż te też polecam robić)