Wpis z mikrobloga

@Dinth: szczerze to ja jestem noobek xd dopiero w ostatniej wojnie ogarnąłem jak dokładnie działaja fortece w tej grze xd w sensie że robisz F @ @ F @@ F i masz wszystko elegancko poblokowane, gdzie F to forteca a @ to prowincja bez fortecy xd a co do dużej armi to na pewno pomaga idea ilościowa, ja tak naprawdę chciałem sobie kilka osiągnieć tylko zrobić a wyszło, że mam sporą
odwrocone_ytrewq - @Dinth: szczerze to ja jestem noobek xd dopiero w ostatniej wojnie...

źródło: comment_1649829694tWMI6QkV1YSck6Z4Hep6gl.jpg

Pobierz
opiero w ostatniej wojnie ogarnąłem jak dokładnie działaja fortece w tej grze xd w sensie że robisz F @ @ F @@ F i masz wszystko elegancko poblokowane, gdzie F to forteca a @ to prowincja


@odwrocone_ytrewq: spoko, wg Steama mam prawie 200 godzin w tej grze i nie wiem nawet o czym mowisz :)
@Dinth: każda prowincja z zamkiem chroni także sąsiadujące wokół niej prowincje i nie da się przebiec przeciwnikowi bez oblegania prowincji wczesniej, dlatego nie warto robić ich jeden przy drugim tylko przerwy o dwa pola by wykorzystać maksymalnie potencjał zamku, dodatkowo dochodzą karne bonusy za teren takie jak las, bagna czy góry, gdzie lepiej się bronić niż atakować. Z takich top tipów to polecam grać dużo spacją by ogarniać więcej na spokojnie
@Dinth:

ja zawsze wylaczam twierdze i ewentualnie wlaczam je z powrotem w przypadku wojny obronnej :)

Wyłączone twierdze przyspieszają spadek army tradition więc zastanów się, czy nie lepiej stracić trochę hajsu, ale mieć lepsze wojsko, a przede wszystkim generałów.
@Movet: niby działają niby nie
Jeżeli po drugiej stronie fortów jest prowincja do której mogą dojść inną drogą (np. biorąc prawo przemarszu od twojego sąsiada, mogliby obejść fort na około) to wtedy mogą też przejść przez fort, jeżeli nie mają żadnej innej drogi na około to przez fort nie przejdą