Wpis z mikrobloga

13.04.2022

Dzień dobry. Wielką mi uczyniłeś pustkę odpadnięciem swoim. Nie ukrywam, nie spodziewałem się takiego rezultatu i trafienie Chukwebukwe Ambalabamby było jak cios obuchem w głowę. Ale wbrew większości, ja za największego odpowiedzialnego takiego stanu rzeczy nie uważam Nagelsmanna, a piłkarzy i zarząd. Piłkarzy dlatego, że przeważającą część kadry stanowią tłuste koty, rozleniwione zdobywanymi tytułami. Duże jest narzekanie na Sane, Comana itd. ale ja równie spore mam do Lewandowskiego, który wczoraj w dużym stopniu zamiast skupić się na grze to machał łapami i się wdawał w spory z Albiolem. Zresztą to nie pierwszy raz, jak coś nie wychodzi. A sam Nagelsmann, jakby ktoś śledził doniesienia z Bayernu regularniej niż od meczu do meczu to by wiedział, że w zimie narzekał na kształt kadry. No, ale zarząd nic sobie z tego nie zrobił, więc teraz pora wiosną i latem na czystkę w gabinetach i przebudowę kadry. Taka jest moja prawda futbolu.

Dziś z kolei dwie kolejne pary zmierzą się o awans, ale po prawdzie to jakoś niespecjalnie chce mi się je oglądać. I nawet nie chodzi o mój stan po wczoraj, ale Atletico skutecznie obrzydza chęć do oglądania jakichkolwiek ich meczów, a w starciu Liverpoolu z Benfiką sytuacja wydaje się być klarowna.

LIGA MISTRZÓW
Studio od 19:00 (Polsat Sport Premium 1) i 20:15 (TVP Sport)

21:00 ATLETICO [0]-[1] MANCHESTER CITY (TVP 1, Polsat Sport Premium 1)
komentarz: Dariusz Szpakowski, Sebastian Mila (TVP 1)

21:00 Liverpool [3]-[1] Benfica (Polsat Sport Premium 2)

MŁODZIEŻOWA LM
16:00 Sporting - Benfica (Polsat Sport Premium 1)

///MAGAZYNY///
10:00 Mecz dnia (Kanał Sportowy)
19:10 4-4-2 (TVP Sport)
22:55 Skróty LM (TVP Sport)
23:00 News+ (Canal+ Sport 5, Canal+ Family)
23:30 Magazyn LM (Polsat Sport Premium 1)

///POZA FUTBOLEM///

TENIS
TURNIEJ ATP W MONTE CARLO
Transmisje od 11:00 (Polsat Sport) i 17:00 (Polsat Sport Extra)

SIATKÓWKA MĘŻCZYZN
PLUS LIGA
17:30 Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk (Polsat Sport)
20:30 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice (Polsat Sport)

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN
ENERGA BASKET LIGA
17:30 Zielona Góra - Astoria Bydgoszcz (Polsat Sport News)

LIGA MISTRZÓW
20:00 Ludwigsburg - Cluj (Canal+ Sport 5)

LIGA ACB
21:30 Saragossa - Obradoiro (SportKlub)

LIGA TURECKA
17:00 Bahcesehir - Darussafaka (SportKlub)

BUNDESLIGA
19:00 Bayern - Syntainics (SportKlub)

NBA
01:00 (śr/czw) Atlanta Hawks - Charlotte Hornets (Canal+ Sport)
03:30 (śr/czw) New Orleans Pelicans - San Antonio Spurs (Canal+ Sport)

HOKEJ
NHL
Transmisje na Viaplay

01:00 (śr/czw) Columbus Blue Jackets - Montreal Canadiens
01:00 (śr/czw) Philadelphia Flyers - NY Rangers
03:30 (śr/czw) Colorado Avalanche - LA Kings

BASEBALL
MLB
Transmisje na Viaplay

19:00 Twins - Dodgers
00:30 (śr/czw) Rays - Athletics

#dzienmeczowy #mecz #pilkanozna #ligamistrzow

Kto awansuje w Lidze Mistrzów?

  • Atletico i Liverpool 28.3% (101)
  • Atletico i Benfica 3.6% (13)
  • Manchester i Liverpool 64.7% (231)
  • Manchester i Benfica 3.4% (12)

Oddanych głosów: 357

  • 22
@aut91: no niestety ten mecz to tylko i wyłącznie wina trenera.po 80 minucie nie grasz systemem 1-3-7 i nie ustawiasz pressingu na 40 metrze od bramki villiarreal.nie grasz cały mecz beznadziejnym Sane i to na wahadle.Coman jest w najrówniejszej formie ze skrzydłowych ale przy bramce też zawalił.bayern przerósł Nagelsmanna.w pucharze niemiec kompromitacja,w LM kompromitacja,najwaznejsi piłkatrze jak Muller,Sane czy Kimminch zupełnie bez formy.nie ma żadnych argumentów na obrone tego wuefisty
@odislaw: @aut91: Wątpię, żeby cokolwiek zmienili. Bayern do szczęścia - tj żeby klub zarabiał - nie potrzebuje pucharu ligi mistrzów, w zupełności im wystarcza ćwierćfinał, zdobycie mistrzostwa Niemiec, jakieś inne krajowe puchary od czasu do czasu. Tak funkcjonują od lat, to Flick był wypadkiem przy pracy
@robertx:

Nie no, przepraszam, ale kompletnie się z tym nie zgadzam. Mam wrażenie, że większość osób na piłkarskich tagach na wykopie lub szerzej w polskim internecie ma wypaczony obraz Bayernu. Nie wiem czego to efekt, chyba tego, że Bayern działa inaczej niż większość klubów ze światowej czołówki, które szastają kasą na prawo i lewo. Jeśli zaistnieje konieczność, to Bayern też może jej rzucić więcej do przebudowy kadry. To się zresztą co
@aut91: Myślę kolego, że obaj napisaliśmy to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka. Bayern wybrał - nietypową - drogę, gdzie skupia się na swoim budżecie i przemyślanych długofalowych transferach, zamiast szastać hajsem na prawo i lewo. I ja to szanuje. Niestety realia są takie, że jeśli nie masz absokutnie topowego trenera albo absolutnie topowego - a co za tym idzie
@robertx:

W każdym razie, ja wolę taką pracę organiczną w oparciu o zdrowe struktury i klub funkcjonujący od "A do Z" niż potworki pokroju City czy PSG. Tylko kwestia jest, żeby odpowiedni ludzie ten klub prowadzili. Wywaliłbym Hasana i postarał się wciągnąć na pokład Lahma czy Schweinsteigera
@robertx:

Co dla niego lepsze nie wiem. Tu jest zresztą pewien paradoks, bo nie jest tajemnicą, że tak jemu, Ance i dzieciom świetnie się żyje w Monachium. To jest moim zdaniem jedno z najlepszych miast do życia w Europie, niczym nie ustępujące Barcelonie. Klimat ciepły, słoneczko, w narty można błyskawicznie wyjechać. Zabytki, etc.

Inna sprawą są kwestie sportowe i jego osobiste oczekiwania co do nowych wyzwań. Pewnie bym nawet zrozumiał, że
@aut91: Dużo ludzi zapomina, że zawodnicy poza grą w piłkę są także ludźmi. Mają rodziny, dzieci, przyjaciół, zostawianie wszystkiego ot tak i wyjechanie do innego kraju jest łatwiejsze dla 20 latka niż dla było nie było dorosłego chłopa.
Też myślę, że zostanie w Bayernie. Wydaje mi się to być najlepszą opcją zarówno dla klubu jak i dla niego.
Osobiście podejrzewam, że tam bardziej transfery klubu będą negocjowane niż sama wypłata (
@Toszeron:

Wiesz co, snookera oczywiście bardzo lubię, ale nie mam za bardzo jak śledzić wszystkiego. Raczej oglądam ważniejsze turnieje typu Masters, UK Championship czy Mistrzostwa Świata, to nawet nie wiedziałem że jest coś takiego transmitowanego co napisałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aut91: to ostatni dzień kwalifikacji, ms zaczynają się od last 16 i ten dzień jest po to, żeby wyłonić druga szesnastkę, jako że pierwsza ma zapewniony start w ms. Mecze grane do 10 frejmow, więc na poważnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)