Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#motomirko #motocykle

na egzaminie przy slalomie i omijaniu przeszkody gapie się na licznik i zawsze coś #!$%@?, np. kopne w pachołek 3 razy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

macie jakiś protip jak wyuczyc się wyczucia prędkości albo inną poradę bo mnie już #!$%@? strzela ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ziolo86: ja miałem straszną nie pewność na tych rozklekotanych gratach więc gdy miałem możliwość żeby przejechać kawałek chciałem sprawdzić maszynę żeby zobaczyć czym w ogole mam do czynienia. Co do prędkości to raczej robiłem na czuja, ale nie mniej niż 30 na wjezdzie, jedziesz elegancko, nogi trzymaj przy motocyklu. Prawda jest taka że możesz sobie zrobić szerokim łukiem pierwszy pachołek, dzięki czemu drugi zrobisz łatwiej, no i jak miniesz 2gi pachołek
@ziolo86: patrzysz na licznik przed wejściem w bramkę i ma być minimum +5km/h. Jak finisz bramkę, to licznik już Cię nie interesuje. Przy przejeździe możesz delikatnie odpuścić gazu, a po minięciu ostatniego pachołka "dajesz #!$%@? miodu" ;)
@ziolo86: na omijaniu dawałem ile wlezie i tylko kontrolnie zerkałem z sekundę przed przeszkodą, zawsze było 50-60. Na szybkim chyba wjeżdżałem około 28 i na lekkim gazie cały slalom, na końcu odkręcałem i wychodziło zawsze 30-32 średnia. Technika na slalomie to "rozbujanie" przed pierwszą bramką, czyli skręt, odbicie i wjazd w bramkę pod kątem.
@ziolo86: zacznij wolniej, a dobrze technicznie. Z czasem jak zaczniesz poprawnie robić zadania to nabierzesz pewności i prędkość przyjdzie sama. Musisz się objeździć to poczujesz jaka t ma być prędkość bez patrzenia na licznik.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@erdetmxt: wczoraj tak spróbowałem i było gites jeżeli dobrze go zrozumiałem.
wjazd na bramkę to wzrok na bramkę wyjazdową.
za pierwszym słupkiem wzrok w #!$%@?.
tak?
@ziolo86: tak naprawdę musisz sobie sam sprawdzić jak najlepiej Ci wychodzi - mi na przykład lepiej wychodziło, gdy pierwszy słupek mijałem z jego lewej strony i tak ćwiczyłem cały czas. Zawsze patrz tam, dokąd chcesz jechać, nigdy na przeszkodę, którą musisz ominąć. I stopy skierowane w stronę moto, żeby nie dotknąć słupka. Do pierwszej bramki rozpęd do jakichś 35kmh, drugi bieg, potem 1 i 2 pachołek stała prędkość i po trzecim