Wpis z mikrobloga

Pytanie do osob ktore przesiadly sie z #android na #iphone / #ios. Bez gownoburzy prosze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakie zmiany widzicie na plus, a jakie na minus? Sam zastanawialem sie nad Iphone glownie ze wzgledu na aparat/system ktory ponoc w ogole nie zamula, ale jedyne czego sie boje to to ze nie wszystkie apki ktore uzywam na androidzie beda dostepne na iOS, albo ze niektore czesc uslug appla moga byc platne. Slyszalem ze za chmure iCloud sie placi, ale chyba mozna uzywac dysku google, prawda? Ja mam co prawda dysk google oplacony na 100gb, ale nie wyobrazam sobie nieuzywanie go na apple.

Czy jest cos co na przyklad zauwazyliscie ze jest na minus pod katem zmiany z androida na apple, np. czegos wam brakuje albo cos nie spelnia swojej funkcji tak jak powinno?

#pytanie #telefony #bojowkaandroid #bojowkaios
  • 17
  • Odpowiedz
@Ushguli: dysku normamnie mozesz uzywac, zdjc google tez itp.

Ja juz dlugo na ios ale jak czasem mi czegos brakuje to po czasie dochodze dow wniosku ze w sumie nie jest to takie potrzebne xD
  • Odpowiedz
@Ushguli: przydatna sprawa, bo klikanie na smartfonie jest niewygodne i jak np. potrzebuję nawigacji na jakiś adres to wolę wywołać asystenta i mu powiedzieć czegoś potrzebuję. Albo żeby mi sprawdził szybko, do której jest otwarty np. najbliższy lidl.
  • Odpowiedz
@Ushguli: asystent jest elegancki, np w samochodzie.
A mnie denerwują gesty, bo nich nie potrafię rozkminić przy zamykaniu aplikacji czy przechodzeniu dalej/wstecz.
I wtyczka jakaś dziwna, bo wszędzie już usb-c nawet w MacBookach, a iphone jakaś swoja. A najbardziej denerwuje brak czytnika linii papilarnych w ekranie.

I przez to co wyżej, zostaje androidowcem na dłużej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ushguli: Masz tu moją małą listę minusów iosa, wybierz sobie czy coś Ci będzie przeszkadzało

- brak t9 dial
- brak możliwości ustawienia głośności budzika (tylko w powiązaniu z głośnością dźwięków ogólnie)
- Face ID nie działa w poziomie
- brak pływającego okna w yanosiku
- brak aod
- brak diody powiadomień (jak już nie ma aod to chociaż ona powinna być)
- historia połączeń tylko 100 ostatnich numerów XD
-
  • Odpowiedz
@Ushguli: przesiadka 3 tyg temu na IP 13 z Huawei P20 Pro

+
czas pracy baterii
aparat
WIDEO
płynność systemu
design

- (ale takie na siłe)
brak cofania na dole ekranu
brak ustawienia długosci drzemki
cofanie w lewym górnym rogu

Generalnie do wszystkiego idzie się przyzwyczaić, jedynie ciężko operować na nim jedną ręką (chyba , że kupisz mini)

ja zamieniłem i już nigdy nie wrócę do androida, dla mnie iphone jest
  • Odpowiedz
  • 0
@nieteczasy2 akurat na Samsungach znajdowanie jest całkiem niezłe, wiadomo nie jest to poziom Apple ale daje radę.

Foto się nie wypowiem bo mam S20+ sprzed 2 lat i nie wiem jak to teraz jest.
  • Odpowiedz
@Ushguli: Zmiany na plus.
-działa zawsze tak samo. Czy masz model sprzed 4 lat czy najnowszy (funkcje programowe i stabilność systemu).
-plus nie dla każdego: integracja z pozostałymi urządzeniami Apple. Nie potrafiłbym juz bez tego żyć.
- aplikacja znajdź do namierzenia urządzeń zostawionych po pijaku.
-iMessage
-iMovie do szybkiej edycji filmów.
-AirPlay. Zarządzenie dźwiękiem i obrazem na urządzeniach zewnętrzych mega wygodne.
-automatyzacje. Jeszcze nie jest idealnie ale to zajebista sprawa.
-AirDrop.
  • Odpowiedz
@Ushguli: przesiadłem się na iPhone z Androida kilka dni temu. Telefon działa szybko. Aplikacje wczytują się bez problemu. Jednak irytuje mnie brak przycisku wstecz w u dołu ekranu. Wstecz możemy kliknąć w lewym górnym rogu ekranu lub gestem przesuwając ekran od lewej do prawej. Według mnie trochę niewygodne przy większym ekranie. Dodatkowo jeśli nie masz opłaconego konta developerskiego to aplikacje wrzucone spoza AppStore działają tylko tydzień(przykładowo mam inną aplikację YouTube, coś
  • Odpowiedz