Wpis z mikrobloga

Mirki, bo nie wytrzymam już, od rana męczę się z instalacją Win 10 32bit.
Nowy komp, intel 10gen itp, nie mogę zainstalować do końca Windowsa bo po 100% instalacji wywala bład:
"instalator nie może kontynuować z powodu uszkodzonego pliku instalacyjnego.
Płyty robione rufusem, płyty robione officjalnym programem MS, obrazy win "swoje" obrazy pobrane ze strony MS, przy każdej wariacji instalacji wywala taki błąd? Ktoś coś?
tak, potrzebuje 32bit

#informatyka #windows #komputery #software #it
  • 24
  • Odpowiedz
@crazy_wolf: przed każdą instalacją wymazuje wszystko. Ram hmm, komp wypakowany z kartonu dzisiaj... no ale wiem że może być taki pech... tylko że instalka 64bit wchodzi za każdym razem jak złoto bez problemów.
  • Odpowiedz
@Wojtas87: A nie masz czasem dysku NVME? One mogą nie współpracować z 32 bitowymi systemami (ponoć wywala na 80-90% instalacji przy nich). 32 bitowe systemy nie są już wspierane raczej. Zainstaluj wersję 64-bitową i jeżeli jakichś starych aplikacji używasz z DOS to albo FreeDOS, albo Hyper-V + Win10 32 w wirtualce.
  • Odpowiedz
@alWdIjJpz18nHw: o masakra Mirku, cały dzień w dupe i pewnie bym siedział jeszcze z tym. W sumie myślałem w głębi duszy, że tak może być no ale aż nie chciało mi się wierzyć... Dzięki wielkie... to w sumie chyba nie mam już innego wyjścia co?
  • Odpowiedz
@crazy_wolf: ehh, tak dysk NVME... też brałem to w sumie pod uwagę no ale kurde... Masz jakiś art o tym? czy obiło się o uszy? no ale w sumie i tak jak kolega poniżej wskazał że intel 10 ge nie działa z 32bit win to słabo... no nic, będę musiał w takim razie pobawić się wirtualkami chyba choć bardzo chciałem tego uniknąć, szczególnie że maszyny chodzą jeszcze na wyjściach RS
  • Odpowiedz
@beer_man: no właśnie boje się czy dalej nie będzie gdzieś sypało się, szczególnie że to są dość specyficzne maszyny jak wcześniej powiedziałem jeszcze na tych archaicznych złączach RS
  • Odpowiedz
@bysiiu: na pewno? tzn wiesz ja jestem tylko serwisantem, który miał złożyć kompa i wstępnie ustawić wszystko itp.
Chłop na produkcji wyraźnie powiedział, że jak będę składał PC to musi być na nim Win 7/10 32bit bo inaczej nie odpalą się nasze programy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wojtas87: wiadomka. Jak ma coś nie działać to właśnie to. ( ͡º ͜ʖ͡º) pytanie czemu w takim razie masz dysk nvme a nie zwykły ssd? Szefa poniosło? U nas na produkcji są kompy z 8gb ramu i ssd oraz I5 3 gen i styka
  • Odpowiedz
@bysiiu: długa historia ( ͡° ͜ʖ ͡°) choć aktualnie właśnie były kompy i5 3gen 8gb ram, ale podobno nie wystarczało to w co mocno wątpiłem. Choć jak Mirki piszą już chyba nie o sam dysk się rozchodzi tylko tez o procesor.
  • Odpowiedz