Wpis z mikrobloga

@lubaluft: Tylko dwa razy? W mojej okolicy pokazywali dostepnosc Neostrady, byl telefon, na infolini wyslali montera, po przyjezdzie monter sie rozejrzal 5 minut, powiedzial, ze sie nie da i odjechal. Na stronie nadal adres jest pokazany jako dostepny, nie wiem jak na infolini ale w salonie sprzedawca mowil, ze nie widzi mozliwosci podlaczenia czyli rozjezdzaja sie systemy, To nie jest sprawa pojedynczego budynku, cala okolica tak wyglada, moze wyliczali nowe adresy
@PortiMeo: Kwestia skali, Orange dostarcza wiele laczy, swiatlowodow, nie tylko dostep do osob prywatnych, nie da sie uniknac bledow ale pewnie przy tej skali odpowiedzialnosc sie rozmywa. Nawet jak ktos korzysta z lokalnego operatora i tak pewnie daje zarobic Orange, skoro operator z mniejszej miejscowosci czesto kupi od Orange jak nie swiatlowod to miejsce w ich kanalizacji na wlasny kabel do najblizszej miejscowosci wojewodzkiej.

@lubaluft: Ja bym ich maltretowal wiecej,
Tak sie zastanawiam czy oni doprowadzili swiatlowod do budynku a moze nikt nie wbil mieszkan do systemu jesli trzeba okablowanie poprowadzic tymi listwami.


@krzywy_kanister:
W systemie jest dostępny światłowód klatkę poniżej, z tego co widzę (po listewce doprowadzonej do mieszkania) jest tylko jeden klient też klatkę poniżej (na 9 mieszkań).

Mam już ich w dupie, mam teraz internet od innego dostawcy i działa ok ( a nie trzeba było nic wiercić).
@lubaluft: Bezwladnosc kolosa, w jednej okolicy moze jest lepiej, ciezko powiedziec skoro swiatlowodu nie zamawialem ale komus sprzedaja te uslugi, sam z numeru u nich czy w nju jestem zadowolony. Ciekawe jakby to wygladalo gdybym zamawial swiatlowod poniewaz oni korzystaja z innego operatora czyli zamowienie u nich skutkuje zamowieniem od Orange u tej firmy trzeciej.
@lubaluft: U mnie lokalna firma jakiś czas temu położyła światłowód, podłączyli pod dom i praktycznie na drugi dzień umówili podpisanie umowy, ogarnięte momentalnie. Światłowód udostępniony także m.in. dla Orange. Koleżka miał u nich internet kablowy i powiedzieli im już pewnie z rok wcześniej (jeszcze zanim zaczęli nawet kopać w wioskach przed xD) albo i dłużej, że jak światłowód będzie to przeniosą u nich kablowy na światłowodowy. Kiedy już połowa wiochy leciała
@lubaluft nie masz kabli w mieszkaniu, nie dociągną bo za dużo roboty XD Brak zgody administracji budynku na wykonanie instalacji, temat zamknięty i żaden monter nie będzie przychodził do Ciebie bo nie ma po co, jak się nie chce robić instalacji to zawsze powód się znajdzie na uwalenie instalacji.