Wpis z mikrobloga

@Gwendeith: jak ja uwielbiam jak komuchy gadają o #!$%@? "złych landlordach" w Polsce gdzie 90% to mają akurat jedno ekstra mieszkanie po zmarłej babce i wynajmują studentom, a nie jakaś wielka kilkuset milionowa firma co ma wykupione pół miasta i całe bloki XDD

weźcie się tam za robotę i pobudujcie darmowe mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bo już się nie mogę doczekać na mieszkanko 40m2 z
  • Odpowiedz
@Desxon: ale tu chodzi o "inwestorów", którzy biorą kredyt hipoteczny na mieszkanie, które jest celowo kupowane pod wynajem i dochód pasywny. Jak ktoś wziął kredyt to niech na niego #!$%@? a nie przerzuca swoje zobowiązania (a nawet więcej bo przecież trzeba zarobić) na ludzi którzy chcą po prostu mieszkać, a za zarobione pieniądze chcą mieć coś więcej niż miskę ryżu i haracz dla pasożyta
  • Odpowiedz
@Desxon:

jak ja uwielbiam jak komuchy gadają o #!$%@? "złych landlordach" w Polsce gdzie 90% to mają akurat jedno ekstra mieszkanie po zmarłej babce i wynajmują studentom, a nie jakaś wielka kilkuset milionowa firma co ma wykupione pół miasta i całe bloki XDD


weźcie się tam za robotę i pobudujcie darmowe mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

bo już się nie mogę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Gwendeith: Jak kogoś nie stać na mieszkanie samemu i umierać z głodu to niech wynajmie pokój zamiast całe mieszkanie to wyjdzie taniej ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@grzegorzx86: jak wszyscy będą mieli majątek i zdolność kredytową to wszyscy będą szczęśliwi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@R187: jeszcze taniej wyjdzie gruby koc karton i mieszkanie pod mostem. Halo, mamy 2022 rok a standardy mieszkaniowe i zamożność społeczeństw jadą po równi pochyłej na dno, a klasa posiadaczy pnie się coraz wyżej
  • Odpowiedz
@Gwendeith

@Desxon: ale tu chodzi o "inwestorów", którzy biorą kredyt hipoteczny na mieszkanie, które jest celowo kupowane pod wynajem i dochód pasywny. Jak ktoś wziął kredyt to niech na niego #!$%@? a nie przerzuca swoje zobowiązania (a nawet więcej bo przecież trzeba zarobić) na ludzi którzy chcą po prostu mieszkać, a za zarobione pieniądze chcą mieć coś więcej niż miskę ryżu i haracz dla pasożyta


Są ogarnięci, zarabiają dobrze,
  • Odpowiedz
@Ravenek: Jakoś zawsze wszyscy gdzieś mieszkają, tylko niewielki promil kończy w lesie czy pod mostem. A gdzie chcesz żeby mieszkali? U mnie, czy u Ciebie?

Ludzie, po prostu niech będzie wszystko za darmo, będzie łatwiej się żyło
  • Odpowiedz
ale tu chodzi o "inwestorów", którzy biorą kredyt hipoteczny na mieszkanie, które jest celowo kupowane pod wynajem i dochód pasywny. Jak ktoś wziął kredyt to niech na niego #!$%@? a nie przerzuca swoje zobowiązania (a nawet więcej bo przecież trzeba zarobić) na ludzi którzy chcą po prostu mieszkać, a za zarobione pieniądze chcą mieć coś więcej niż miskę ryżu i haracz dla pasożyta


@Gwendeith: jak ktoś wziął kredyt i puszcza
  • Odpowiedz
@grzegorzx86: zacznijmy od tego, że w Polsce, zwłaszcza po II wś bardzo brakowało mieszkań. Dlatego dzisiaj dalej jest niedobór i są drogie. Moim rozwiązaniem jest zahamowanie przyrostu mieszkańców, ale wtedy fabryki smrodu zostaną bez taniej siły roboczej.
  • Odpowiedz
@Ravenek: Wystarczy nie wynajmować w centrum Warszawy, tylko w jakiejś Legnicy, kawalerke za 1000 zł, na jedzenie 1000 zł i zostaje 1000 zł na inne rzeczy. Jak masz prace np. W lidlu na poczatku kariery.
@Gwendeith:
  • Odpowiedz