Wpis z mikrobloga

@kopyta_doskonale: rozumiem, że chodzi o górne trzonowce? uzupełnia się takie zabiegi operacyjnie - droga zabawa i sporo upierdliwości, co więcej na trzonowcach jest mniejsza szansa powodzenia takiego zabiegu

kilka pytań pomocniczych:
- miałeś kiedyś leczenie orto?
- palisz? masz problemy z refluksem?
- jaki typ szczoteczki masz, jaka twartość włosia, jaka technika mycia?
- masz też problemy z próchnicą?
- miałeś robione zdjęcie rtg - panoramę?
@affairz
tak chodzi o górne trzonowce, chociaż na dole też już chyba się lekko zaczyna.
1. Tak, miałem 10 lat temu aparat na zęby, ale ortodontka lekko mówiąc nie przykładała się do swojej roboty. Brak dobrego planu leczenia, nosiłem aparat bo nosiłem, a później zęby i tak się wykrzywiły.
2. Nie palę, nie mam problemów z reflukesem.
3. No niby szczoteczki miękkiej, ale pewnie da się znaleźć bardziej delikatne. Hmm technika z
@kopyta_doskonale: bardzo często recesję są od zbyt agresywnego orto. drugim (a u osób bez orto pierwszym) najczęstszym powodem jest zła technika mycia.
cudów się tu nie zdziała, ale odwiedź periodontologa, niech Ci zbada czy nie masz kieszonek. jak jesteś bogaty to pewnie część można chirurgicznie pouzupełniać - przeszczep z podniebienia, ale zabawa jest droga 1-2k za recesję, jak masz dużo to robi się bardzo duża kwota i nie zawsze się da.
@kopyta_doskonale: pokryj sobie te szyjki zębowe kompozytem i tyle. Nie trzeba robić żadnych operacji ani nic. Nie panikuj, zęby Ci nie wypadną. Dawanie się kroić dla takiej kłopoty to moim zdaniem idiotyzm.

Czemu uważasz to za problem? Boli Cię jak np. coś jesz? Względy estetyczne?

Jeżeli tak, to pokryj sobie odsłonięte szyjki zębowe kompozytem i będzie gitara na wiele lat a możliwe, że nawet do grobu (identycznie jak np. masz dziurę