Wpis z mikrobloga

  • 5
1259 + 1 = 1260

Tytuł: Porzucone królestwo
Autor: Feliks W. Kres
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 551
Forma książki: e-book, audiobook
W nowym wydaniu 7, w poprzednim - 5 tom Księgi Całości.

Wracamy do Grombelardu, z Glormem, który wbrew swoim oczekiwaniom zastał kompletnie odmienną krainę niż ta, którą przed laty opuszczał. Poznamy również dalsze losy Army, Temeny, Ridaretty i Ogena. Po raz kolejny wrócimy do rewelacyjnego klimatu tej serii, politycznych intryg, bohaterów, którzy z wiekiem i doświadczeniem dokonują wewnętrznych przemian. Grombelard ma też dużo klimatu, który lubię, góry otoczone morzem, dzięki czemu w krainie przenika się klimat portowo-górski, który bardzo dobrze ze sobą współgra. Jeden z lepszych tomów tej serii jak do tej pory.

Bardzo mi się podoba pomysł ze skupianiem się na jednej krainie w każdym tomie, bo dzięki temu losy naszych bohaterów mogą się przenikać, a ich poprzednie historie poznajemy z licznych opowiadań. Nie ma też zbędnych przeskoków między miejscami akcji, które byłyby mocno oddalone od siebie. Dawno żadna seria mnie tak nie wciągnęła, a co dla mnie najważniejsze, trzyma bardzo równy poziom i każdą z książek można spokojnie ocenić w przedziale 7-8/10. Nie mogę się doczekać dalszych losów tej krainy.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
96/128
#bookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
ali3en - 1259 + 1 = 1260

Tytuł: Porzucone królestwo
Autor: Feliks W. Kres
Gatune...

źródło: comment_1649662674dDVosO0aotOBIfG9qaNFno.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 528
Gatunek książki: powieść

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Grombelardzka legenda (Feliks W. Kres)
2\. Pani Dobrego Znaku (Feliks W. Kres)
3\. Republika Smoka (Rebecca F.
  • Odpowiedz