Wpis z mikrobloga

  • 6
1257 + 1 = 1258

Tytuł: Szczęście. Inteligencja emocjonalna
Autor: Business Review Harvard
Gatunek: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Ocena: 7/10
ISBN: 9788328341296
Wydawnictwo: Onepress
Liczba stron: 149
Forma książki: książka
"Szczęście" z serii książek "Inteligencja emocjonalna":
Wybór ciekawszych artykułów opublikowanych oryginalnie w "Harward Business Review".

Spis treści książki "Szczęście":
1. Szczęście to nie brak negatywnych uczuć
2. Poczucie szczęścia istotne jest także w pracy
3. Naukowe podłoże uśmiechu
4. Doniosłość małych zwycięstw
5. Kreowanie trwałej efektywności
6. Ignorowane dotychczas badania nad szczęściem w pracy
7. Sprzeciw wobec szczęścia

Dlaczego warto przeczytać "Szczęście"?
Warto przeczytać, albowiem jest to ciekawy wstęp do tematyki szczęścia w psychologii i psychologii biznesu. Jeśli zastanawiacie się jak lepiej współpracować z pracownikami, to na pewno jest to pozycja godna polecenia. Również bardzo przypadł mi do gustu fakt, że w publikacji tej o szczęściu wypowiada się w sposób (pozytywnie) krytyczny (chodzi o tekst "Sprzeciw wobec szczęścia") - pozwala to złapać balans w całym tym "hype'ie" związanym ze szczęściem.

Bonusowo takie plusiki trochę z innej beczki:
+ mały format pozwala ją wszędzie ze sobą zabrać :)
+ krótka forma pozwala czytać w przerwach życia (np. w tramwaju, podczas sesji saunowania czy na toaletce xD)
+ jest to książka na jeden wieczór, więc jeśli komuś - jak mnie - zależy na tym, aby w 2022 przeczytać 54 książki, to jest to pozycja wręcz idealna do tego, aby "podrasować" swoje statystyki ;)

Polecam każdemu, całą serię. Dobra seria!

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #psychologia #szczescie #biznes #przedsiebiorczosc #naukispolecznebookmeter #psychologiabookmeter #socjologiabookmeter
thus - 1257 + 1 = 1258

Tytuł: Szczęście. Inteligencja emocjonalna
Autor: Business...

źródło: comment_1649616931MjkUP0y2kgPRDhno44i6ZH.jpg

Pobierz
  • 4
@thus: cześć, widzę, że dużo czytasz. Czy uważasz, że czytanie sprawia, że jesteś lepszym człowiekiem? Że potrafisz dostrzec więcej, zrozumieć więcej? Z góry dziękuję za odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@a5f5c1: Czy ja dużo czytam? Raczej nie. Tak sobie. W tym roku mam postanowienie, żeby przeczytać 54 książki i może stąd moja aktywność.

Co do czytania - tak, sprawia to, że ja sam dla siebie jestem lepszym człowiekiem. Nie porównuję się w tym z innymi, bo każdy ma swoje historie. Jeden będzie wolał muzykę, inny filmy itd. Czytanie mi pozwala się zrelaksować, odciąć od świata i mieć przestrzeń tylko na jedną
@thus: Dziękuję, tak, coś takiego miałem na myśli ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trochę czuję, że brakuje mi ostatnio takiej medytacji, którą właśnie daje czytanie książek, dlatego jako osoba zaciekawiona tematem, lubię też dowiedzieć się, co o danej czynności myślą inne osoby i jaki jest "zysk" wynoszony z wykonywania tych czynności.

Osobiście lubię książki praktyczne i zauważam, że potencjalnie obejmując w przyszłości staniowiska zarządcze - dobrze jest nabywać
@a5f5c1: Tak, wszystko, co napisałeś, ma sens, ręce i nogi. Sam kiedyś - jak pisałem - czytałem tylko książki z kategorii "biznes" i liczyłem je na zasadzie rachunku zysku i strat. Obecnie wkręciłem się w literaturę popularną, ale dla samego siebie. Nie ma w tym nic innego niż przyjemność. Polecam ^_^