Wpis z mikrobloga

@ShadyTalezz:
Czy są bohaterami- Tak
Czy są męczennikami- Tak.
I tak byliby nimi bez tych telefonów więc nie widzę powodu żeby mieli kłamać, tym bardziej, że sami wiedzą, że poddanie się w ich przypadku nie wchodzi w grę. Dla Ukraińców będą bohaterami tak jak dla Rosjan bohaterami są żołnierze spod Stalingradu.
@Jrv20:

I tak byliby nimi bez tych telefonów więc nie widzę powodu żeby mieli kłamać

powód jest taki, że atak rosji legitymizuje cały nazistowski ruch na Ukrainie i mogą na tym próbować ugrać kapitał polityczny jako nacjonalistyczna opozycja do obecnej neoliberalnej władzy
@ShadyTalezz: Tak ale nadal na tym etapie wojny mają już taką rozpoznawalność, że spokojnie w polityce mogą coś ugrać. Jedyna opcja jest taka, że właśnie takim działaniem mogą de-legitymizować swój rząd. "mgła wojny" sprawia, że ciężko mi zabrać konkretne stanowisko w tej sytuacji.
@Jrv20: w afganistanie amerykanie szkolili talibów(między innymi) do walki z ruskami
w ukrainie szkolili azow

w afganistanie talibowie wykorzystali swoją siłę militarną do zbicia kapitału politycznego i wybuchła wojna domowa o władzę. Istnieje szansa, że gdy rosja się wycofa, to ukrainę czeka podobny scenariusz a takie zagrywki mogą być tego przedsmakiem.
@ShadyTalezz: rozumiem.
Co do tego wywiadu to obejrzałem wywiad z tym brodaczem, koleżanka z Ukrainy mi go przetłumaczyła żebym nie miał wątpliwości. Oznaczyłbym ten post jako informacja nieprawdziwa, bo cytat jest wyrwany z kontekstu. W skrócie to ten facet przez jakieś 5 minut relacjonuje sytuację z Mariupola i ten tekst o nieodebranych telefonach jest raczej czymś w rodzaju rozgoryczenia sytuacją i prośbą o, nie wiem, pomoc. Coś w stylu, kobiety i