Wpis z mikrobloga

@DivooN: Co to jest 13 wolniejszy internet? Przepustowosc internetu nie ma zwiazku z pingiem, mozesz miec dobry ping ale kiepska przepustowosc (predkosc) czy na odwrot. Pomysl o ladownosci samochodu, to jest twoja przepustowosc, co z tego, ze masz wielkiego tira skoro stoisz w korku (i czas dojazdu czyli ping jest duzy).
@krzywy_kanister: ok, mogłem doprecyzować.
Aktualny internet
200-220mb download
90-100mb upload
ping 8-9 (speedtest)
ping w grach 40-60ms w zależności od lokalizacji serwera. W Warszawie nie spada poniżej 40 ;))))

Poprzedni internet
16mb download
0.5mb upload
ping 24-28 (speedtest)
ping w grach - 40-50ms w zależności od lokalizacji serwera.

W obu przypadkach ta sama konfiguracja jeżeli chodzi o położenie routera, a nawet aktualnie lepsza, ponieważ zainwestowałem w dużo mocniejszą kartę sieciową w
@DivooN: ?? 16 mbs czyli jakies lte, Neostrada? Ping to ping, pakiety gier raczej nie leca po protokole icmp, adresy serwerow czy innych graczy tez sie moga zmieniac. Niestety trzeba sprawdzac, zaden operator nie poda ci jaka ma trase do serwerow gier a moze ona tez sie zmieniac, nawet ignorujac sytuacje w Orange.
@chim3ra: zdaje sobie z tego sprawę :) jednakże nie uważam, że nie jest normalną sprawą to, że przechodzę na droższy, szybszy i w teorii stabilniejszy internet a jakoś grania pogarsza się zdecydowanie. no wtf #!$%@?
@chim3ra: testowałem w każdej konfiguracji (mowa wyłączeni o wifi)
wifi 6 - 802.11ax (specjalnie kupiłem nową kartę sieciową)
wifi 5 - 802.11ac - kanały testowałem 36, 40, 44, 100.
na paśmie 5ghz i na 2.4ghz.
#!$%@? mnie to, że jestem teraz na dwa lata uwiązany