Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#kredythipoteczny #nieruchomosci # programista15k #stopyprocentowe

Zwykły Mirek programista15k tutaj. Od 2 lat szukam mieszkania w waw żeby przestać wynajmować w końcu. Mieszkania ktore mnie interesują (nic jakiegoś super zwykle M4 dla rodziny z dziećmi) 2 lata temu kosztowały 800k, rok temu to samo za 1M, teraz już 1,2M. To znaczy ze przy wkładzie własnym 200k jeszcze 2 lata temu mogłem wziąć z kredytem na 600k a teraz już muszę prawie 2x wyższy kredyt brać. Pewnie zapytacie dlaczego nie kupiłem wczesniej, przeszedłem wtedy z UoP na B2B i musiałem sobie zbudować zdolność, teraz kiedy już ja zbudowałem okazuje się ze musiałbym mieć ratę na poziomie 7k żeby to spiąć jakoś.

Czy jest jakakolwiek szansa ze przy jeszcze wyższych stopach takie mieszkanka w wawie spadną z cenami? Czy brać w ciemno co jest i liczyć ze przy tej inflacji kredyt się zdewaluuje a ta rata 7k za 5 lat to będzie pryszcz bo będziemy zarabiać 2 razy tyle co dziś?

PS. To nie zarzutka, żona mnie mega ciśnie na zakup a rodzice twierdzą ze jak teraz kupię to debilizm bo jesteśmy na gorce i żebym jeszcze z rok dwa poczekał.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6251824812e12f55c9e7f867
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 28
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie spadną prędko. W wawie ludzi stać na mieszkania powyżej miliona. U mnie kolejny etap trafił do sprzedaży jakos miesiac temu i sprzedał się błyskawicznie. Tak samo jak wcześniejsze. Wysokie ceny i stopy nikogo nie zniechęciły, bo ludzie musza gdzieś mieszkać, a milion na wawe to i tak nie jest dużo.
  • Odpowiedz
@analboss: To jest mieszkanie do remontu, wiec trzeba doliczyć za remont. Poza tym to sprzedaje biuro nieruchomości, wiec zaraz powiedzą, ze balkon dodatkowe sto tysięcy xd były już takie numery z biurami sprzedaży..
  • Odpowiedz
PS. To nie zarzutka, żona mnie mega ciśnie na zakup a rodzice twierdzą ze jak teraz kupię to debilizm bo jesteśmy na gorce i żebym jeszcze z rok dwa poczekał.


@AnonimoweMirkoWyznania: Spytaj chłopaka żony, może pomoże.

A na serio to jak chcesz żyć na yolo to bierz. Jeśli chcesz podejść rozsądnie do finansow i budowy majątku to kup 2x mniejsze mieszkanie albo w gorszej lokalizacji i przeczekaj kilka
  • Odpowiedz
knur:

żona mnie mega ciśnie na zakup

to niech ona kupi jak ma srakę. Rzygać się chce jak się takie rzeczy słyszy.
Kumpel z pracy kiedyś - cała lista rzeczy co mu nie pasuje w rok temu zakupionym domu i tylko narzeka, to go w końcu pytam dlaczego taki kupił - a bo się żona darła już prawie co dzień, że ona chce dom i taki się jej najbardziej podobał #
  • Odpowiedz