Wpis z mikrobloga

Przejrzałam listę dotychczasowych uczestników i doliczyłam się dwunastu osób, których zachowania świadczyły o bardzo złych cechach charakteru i/lub zaburzeniach, z czego sześć to ostrzy popaprancy.
Trudno tutaj brać pod uwagę coś takiego jak przypadek.

#slubodpierwszegowejrzenia
  • 16
  • Odpowiedz
@Luna_verde: Hm. Mnie w sumie jak dotad najmocniej razi Iga, a reszta to trudno powiedziec, jakos nie mam watpliwosci, ze tvn dalby rade montazem zrobic ze mnie wariatke gdyby tylko mialo to pasowac do narracji. Tak jak ostatnio mielismy przyklad Doroty, ktora plakala w kuchni i naskoczyla na Piotra z nieracjonalnymi pytaniami, a widz dostal te scene bez absolutnie zadnego kontekstu.
  • Odpowiedz
@elena-mary: W moim odczuciu Przemek jest co najwyzej niedojrzaly, a szambo wybilo po tym jak Martyna rozjechala jego ego. No na pewno nie jest kwestia montazu smiganie po miescie w stroju jednorozca :D dla mnie mimo wszystko Igi nie przebija, chociaz dopuszczam tu blad poznawczy, bo jednak im swiezszy sezon tym wiecej dram nie pamieta i to moze zaburzac porownanie. Na tej zasadzie "znormalnial" mi rzeczony Darek, ale nie wykorzystal tej
  • Odpowiedz
mielismy przyklad Doroty, ktora plakala w kuchni i naskoczyla na Piotra z nieracjonalnymi pytaniami, a widz dostal te scene bez absolutnie zadnego konteks


@zjem_twoj_bigos: też mnie to zdziwiło że bez kontekstu.. przecież wcześniej coś się musiało dziać.
  • Odpowiedz
@zjem_twoj_bigos: Przemek pokazał się jako człowiek, który dla zemsty zrobi wszystko, obojętnie, czy mu ktoś spali dom czy usłyszy od dziewczyny, że sorry, ale między nami nic nie będzie.
Żeby odstawiać takie numery, bo dziewczyna była na nie, to trzeba mieć konkretnie narabane w głowie.
Drugi ananas to Adam, ten to znowu zachowywał się jak popapraniec, bo z kolei podobał się dziewczynie a ona jemu nie.
Grzegorz..., no tu już chyba
  • Odpowiedz
@Luna_verde: I jeszcze montaż: nie przeczę, że można nim nieźle nawywijać, ale bardzo wątpię czy w powyższych przypadkach miał swój udział.
Przykładem niech będą ciągłe walki Pauliny i Krzysztofa, które raportowali w sieci już po zakończeniu programu, co oznacza, że montaż niczego nie zafałszowal.
  • Odpowiedz
@Luna_verde: A pod tym to się podpisuję ręką i nogą. Jedno, co dobre z tego wynika, to pokazywanie jak wyglądają mediacje z udziałem psychologa i ze każda para w chwilach zwątpienia może z tego skorzystać, to nie gryzie, a potrafi pomóc powiedzieć drugiej osobie, co czujemy. Co do samych doborów to dziwię się, że "eksperci" chcą to firmować swoimi nazwiskami, jeszcze przy pierwszych sezonach uważałam, że z ich perspektywy to ciekawe
  • Odpowiedz
@zjem_twoj_bigos: ja się zastanawiam czy oni jako psychologowie nie podlegają pod jakieś "ciało nadzorujace".. w sensie etyki zawodowej. Przecież tu jest ewidentne działanie na krzywdę uczestników. No ale z drugiej strony weź to udowodnij.
Tak czy siak jakbym miała iść teraz na terapię to na bank nie do tych "ekspertów". Ciekawe jak są odbierani w swoim środowisku. Podejrzewam że mają łatkę atencjuszy z parciem na szkło.
  • Odpowiedz
@krotka_pilka: Podobno ciezko sie do nich dostac, ale ludzie dostaja malpiego rozumu jak zobacza kogos w tv. Nie wiadomo jak to jest rozwiazane od zaplecza, rownie dobrze moze byc tak, ze realnie doborow dokonuje ktos inny, a oni sa niczym aktorzy w serialu, a ze akurat prywatnie sa psychologami, no coz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zreszta lekarzy regularnie scigaja za wystepowanie w reklamach lekow, no ale kara
  • Odpowiedz
Nie wiadomo jak to jest rozwiazane od zaplecza, rownie dobrze moze byc tak, ze realnie doborow dokonuje ktos inny, a oni sa niczym aktorzy w serialu,


@zjem_twoj_bigos: myślę że może i oni dokonują wyborów, ale na takiej zasadzie że mają powiedziane że ma się dziać:) i pewnie z producentami gadają że np jak połączymy tych to jest szansa że będzie między nimi tak i tak. I produkcja naciska na te pary
  • Odpowiedz
@krotka_pilka: Jeśli nie oglądałaś, to gorąco polecam serial UnReal, przy tym pracował gość od bodajże BigBrothera i jest bardzo fajnie pokazane jak produkcja wymusza grę wg scenariusza, kiedy uczestnicy myślą, że działają spontanicznie
  • Odpowiedz
@krotka_pilka: Polecam, nawet sam serial przyjemnie sie oglada, wciaga. Przypomnial mi sie ostatnio jak byla scena z pozyczaniem Agnieszce sukienki, nie twierdze ze tak bylo, ale teoretycznie ktos z produkcji mogl zainicjowac te sytuacje podpuszczajac szwagierke w stylu "pozycz jej sukienke, to bedzie super wyglalo w tv, dorobimy narracje ze ją uratowalas w krepujacej sytuacji", a tymczasem widzowie sie zesrali ze nowobogacka pani narzuca dziewczynie w co ma byc ubrana na
  • Odpowiedz