Wpis z mikrobloga

@Puszkus O #!$%@? xd Ja mialem pokaz hitboxow jak walczylem z dwoma jezdzcami i omijalem obie halabardy jednoczesnie o milimetry

Raz ominalem dolnego ataku wsiadajac na konia, a ze sie jeszcze nie zmaterializowal to jezdziec nawet jego nie trafil( ͡º ͜ʖ͡º)
@rhapthorne muszą jeszcze wiele poprawić niestety. Gra zalicza sporadycze crashe. Są ogromne problemy z przyzywaniem znajomych, a przede wszystkim pvp #!$%@? kompletnie. W porównaniu do ds3 balans broni i czarów to jakiś żart
@Maniut: wiele jestem w stanie zrozumieć bo to w miarę nowa gra, ale żeby dalej był problem z randomowym uszkodzeniem plików zapisu 1,5 miesiąca po premierze? Mam nadzieję że ogarną to jakąś aktualizacją bo po 70 godzinach nie uśmiecha mi się zaczynanie od zera.
@Sisaxu: po wymianie gwarancyjnej konsoli chciałem odtworzyć save z chmury żeby kontynuować grę od momentu w którym skończyłem zanim wysłałem sprzęt do serwisu. Niestety cholera wie czemu gra wywala komunikat jak na screenie, do wyboru mam albo zaczynanie od zera albo poczekanie na patch który ogarnie ten problem (°°
poczekanie na patch który ogarnie ten problem


@rhapthorne: przyczyn dlaczego tak się dzieje jest kilka, ale FS tego patchem nie naprawią, chyba że masz na myśli patch od sony, ale nie liczyłbym prędko na taki, to jakiś jednostkowy przypadek raczej... na te chwile są tylko dwie opcje jakich możesz spróbować, po pierwsze sprawdź swoje konto PS PLUS w ustawieniach, czy tam jest wszystko git, bo może nie jesteś zalogowany, a druga
@tarkaz: próbowałem już wszystkiego, ale to na pewno błąd gry, nie systemu - save do innych gier działają bezproblemowo, sama konsola też nie zgłasza uszkodzonego pliku. Wygląda to tak: https://youtu.be/wYz6fR9IC7o i z tego co widzę problem nie jest aż tak jednostkowy, tyle że na PC ludzie radzą sobie modyfikując plik edytorem co przywraca go do życia, na konsoli niestety nie ma takiej opcji.
to na pewno błąd gry


@rhapthorne: no tam ludzie w komentach piszą, że próbowali robić myk z kopiowaniem save, żeby ogarnąć od razu wszystkie zakończenia i na szybko wbijać platynę, więc to jest raczej celowe zabezpieczenie przed tego typu praktykami i wątpię, żeby z tego rezygnowali, zwyczajnie nie przewidzieli sytuacji takiej jak Twoja, że serwisowałeś konsolę ¯\_(ツ)_/¯ ale to tylko ja to tak widzę i możliwe, że kiedyś coś z tym
@tarkaz: nie byłem nawet w pobliżu ostatniego bossa, skończyłem po pokonaniu Maleni więc obstawiam że to po prostu jakiś bug. Jeśli trzeba będzie zacząć od zera to chyba dam sobie trochę czasu z tym tytułem i poczekam na jakieś dlc i lepsze zbalansowanie itemkow bo obecnie większa część zebranych gratów do niczego się nie nadaje
@rhapthorne: zawsze możesz zacząć inną postacią i grać inaczej, feel będzie inny, a DLC nawet jak wyjdzie niedługo to i tak pewnie będzie zbalansowane tak, że endgejmowa postać tam weszła, a nie początkowa
@rhapthorne: w sumie jak zrobisz nową postać to gra znowu wyśle save do chmury i może naprawi to problem, bo nadpisze starego save, a będziesz mieć dostęp do starej postaci ¯\_(ツ)_/¯
żeby ogarnąć od razu wszystkie zakończenia i na szybko wbijać platynę, więc to jest raczej celowe zabezpieczenie przed tego typu praktykami


@tarkaz: To mówisz że zepsucie sejwów to celowe działanie? Czemu w ogóle deweloperom miałoby zależeć na utrudnieniu zdobycia platyny?
celowe działanie?


@szad7: raczej efekt uboczny zabezpieczeń anty-hakerskich, jakiekolwiek grzebanie w plikach save'a może sie skończyć tym, że gra uzna je za uszkodzone

Czemu w ogóle deweloperom miałoby zależeć na utrudnieniu zdobycia platyny?


@szad7: gra ma kilka zakończeń, zależy im raczej na tym, żeby zostały rozegrane w naturalny sposób, a powszechna praktyka jest taka, że gracze dochodzą do pewnego momentu pod koniec i żonglują plikiem save robiąc na jednym pliku
raczej efekt uboczny zabezpieczeń anty-hakerskich,


@tarkaz: ale jakich zabezpieczeń? przy przesyłaniu sejwów do chmury i z powrotem na konsolę?

gra ma kilka zakończeń, zależy im raczej na tym, żeby zostały rozegrane w naturalny sposób, a powszechna praktyka jest taka, że gracze dochodzą do pewnego momentu pod koniec i żonglują plikiem save robiąc na jednym pliku wszystkie trofea


@tarkaz: przy każdej grze from software dało się tak robić, i teraz przy
teraz przy eldenie zaczęło im to przeszkadzać?


@szad7: ogólnie tuż przed premierą odkryto RCE exploit dotyczący wszystkich ich gier, także na szybko musieli pewnie podjąć kilka decyzji odnośnie zabezpieczeń, w efekcie serwery dark souls są offline dla pececiarzy, a w elden ringu pojawiają się problemy tego typu, że komuś save się nie wczytuje jak zaczyna z nim kombinować, albo w przypadku PC dostaje bana za samo połączenie się z hakerem ¯\_(ツ)_/¯