Wpis z mikrobloga

@Jin:

Mi się wydaje ze bardziej nie chcą zrozumieć.
Lepiej chcą się sami ze sobą czuć nazywając siebie klasą średnią, co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
  • Odpowiedz
@DiMaria: Realna klasa średnia w Polsce zaczyna się od przekroczenia progu podatkowego (teraz 120k rocznie, czyli 10k brutto/mies). ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ile jej mamy 5-10% ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Na wykopie to jakieś 90% użytkowników ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dziacha:

Banki ponaciągały ludzi na tanie kredyty, a tak naprawdę to z naszymi nędznymi zarobkami nie było nas stać na mieszkania w takim standardzie jakim kupowaliśmy

To nie do końca tak. Mieszkania nawet zupełnie przeciętne typu "apartament" w chowie klatkowym na obrzeżach miasta z aneksem i widokiem na kuchnię sąsiada to jest ten "za wysoki" standard, który ludzie kupowali. Natomiast niegospodarna polityka monetarna rządu, umożliwiła bankom #!$%@? w kosmos cen
  • Odpowiedz
@MrGalosh: Nie stawiałbym znaku równości klasa średnia == stać na mieszkanie. Stać na pewno na wzięcie lewaru na mieszkanie i dostaną ciągle hipoteke.

Bardziej pije do tego, że dopiero zarabiając powyzej dyszki nawet brutto stać Cię na małą niezależność finansowa i wolność
  • Odpowiedz
@DiMaria: Szczerze albo ja jestem rozrzutny, albo ten kraj jest #!$%@? - ale zarabiając 7k netto też uważam że nie stać mnie na kredyt na mieszkanie... jedyne na co liczę że moja partnerka będzie zarabiała 5-7k netto i wtedy we 2jke będzie nas stać na własne mieszkanie, bo inaczej tego nie widzę.
  • Odpowiedz
@izydorczyk-sebastian Dalej sie pogrążasz, pisałeś o brutto. Przy umowie o pracę brutto to właśnie przychód. A poza tym dochód jest pomniejszony o koszty uzyskania przychodu i składki na ubezpieczenia społeczne, różnica będzie więc znaczną. Nie mam w głowę wyliczeń, ale ta granica to obecnie coś koło 12 tysięcy brutto.
  • Odpowiedz