Wpis z mikrobloga

Szukam nowego telefony ze średniej półki.
Wybór padł na któryś z dwójki: Samsung A52s 5g lub Xiaomi 11 Lite 5G NE.
Ogólnie są do siebie bardzo podobne wiec czy są jakieś "ukryte" haczyki? Aktualnie posiadam Redmi Note 8T i mimo, że ogólnie jestem zadowolony to parę rzeczy mnie wnerwia: powiadomienia messengera wyskakują ze znaczy opóźnieniem, widoczne "duchy" aplikacji używanych przez chwile czy po prostu przymulanie systemu. Wiec boje się, że w 11 Lite będzie to samo, tym bardziej, ze o systemie Chińczyków krążą różne historie.
Natomiast od zawsze w moim otoczeniu panowało przeświadczenie, że każdy Samsung który nie jest flagowcem prędzej niż później zacznie mulić.
Dodatkowo za podobna cene Xiaomi ma 8 GB Ramu podczas gdy Samsung ma 6GB Ramu

Czy ktoś z tej dwójki telefonów jest ewidentnie lepszy? Czy to już raczej kwestia gustu?
Telefon do wszystkiego, od internetu, przez gry ( raczej nic bardziej wymagającego niż Hearthstone/Gwint nie będzie), na zdjęciach (takich najzwyklejszych a nie profeszional :P) kończąc.

Telefon na jakieś 3 lata

Z góry dziękuję za pomoc
#samsung #xiaomi #telefony #smartfon
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zaiker: mam tego 11 lite NE i nie mogę polecić, miałem dla porównania Realme GT Master i był dużo przyjemniejszy. Jedyny plus, że ten Xiaomi kosztował mnie niecały 1000zł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zaiker: po raz kolejny skusiłem się na MIUI i ten system to jakis żart. Ciągle coś ssie baterie i jednego dnia mam 6h SOT a drugiego 3, czujnik zbliżeniowy tez jakoś dziwnie działa. No i jeśli chodzi o wykonanie to sprawia wrażenie nierówno spasowanego, krawędzie w niektórych miejscach są ostre i bez etui trochę to irytuje.
Gdybym wydał na niego więcej kasy byłbym mocno wkurzony, tak to przymykam na to oko
czujnik zbliżeniowy tez jakoś dziwnie działa


@Szynk44: Telefon nie ma czujnika zbliżeniowego. On sobie wróży wspierając się akcelerometrem, że przykładasz do ucha. Pojawił się LineageOS 19.1 (Android 12) więc możesz sobie wymienisz. Zawsze to czysty system. Mocno przeszkadza brak gniazda jack 3,5mm?
@Szynk44: Co do czujników (brak optycznego) to wina konsumentów. Krzyki były, że czarne paski/ramki są fuj. Ma być 99,999 ekranu z przodu. Zabrakło miejsca na czujnik na podczerwień, zostały tylko nocze/srocze pod kamerkę. Teraz są niby czujniki ultradźwiękowe - głośnik daje dźwięk a mikrofon to łapie. Do tego akcelerometr i jest wróżenie czy przykładasz słuchawkę do ucha. Na stojąco jakoś działa (albo i nie działa). Jak leżysz na łóżku i odbierzesz