Wpis z mikrobloga

Przy budowie domu nie zawsze płaci się kartą lub przelewem, ale często w obiegu jest gotówka. Mieszkam obecnie we #wroclaw i jeżdżę na wioskę pod miastem. Po drodze mam bank #santander czynny od 9 do 17, więc jak jeżdżę na budowę od rana do wieczora, to bank jest zamknięty. W ciągu dnia nie opłaca mi się cofać do miasta, gdyby była potrzeba wypłaty pieniędzy. Do małego miasteczka gdzie jest inny oddział jest niby tylko 15km (ewentualnie są też tam bankomaty), ale moja wewnętrzna cebula XD wzięła górę i uznałem, że na pocztę do pobliskiej wioski jest tylko 5km, więc założyłem #kontobankowe w #bankpocztowy #pocztowy bo mając Santander mogę przecież za darmo robić przelewy natychmiastowe.
Ojjjj jaki to był błąd XDDD W oddziale w Śródmieściu we Wrocławiu okazało się, że problem stanowi wypłata 10k, a ledwo wypłacili mi 5k. Niby powyżej 20k trzeba zamawiać, ale jak się okazuje nawet kwoty 5k to problem w wielkim BANKU POCZTOWYM XDDD Sa darmowe bankomaty #pkobp ale jednocześnie limit dzienny to 6000 zł XD
Na wiosce babka powiedziała, że jest jednosobową filią oddziału #pocztapolska i że zamawianie pieniędzy 2 dni robocze wcześniej to też może być problem, ale że coś spróbujemy ogarnąć.
Chyba skończy się na tym, że będę jednak jeździł te 15 km do oddziału Santandera XD
Przynajmniej śmiesznie jest hehe
Pobierz PepeXD - Przy budowie domu nie zawsze płaci się kartą lub przelewem, ale często w obi...
źródło: comment_16493478663Kyi5mMEnh1GtENuqbp99q.jpg
  • 6
@PepeXD: Ogólnie w filii poczty (chociażby głównej na rynku) do 18 jesteś w stanie wypłacić 10k, bo po prostu zostaje po klientach. Później jest to jednakże zabierane przez ochronę pocztową i #!$%@? sobie weźmiesz. Tym bardziej w takie dni miesiąca od 1-15 tych pieniędzy raczej na wydanie nie brakuje. Niestety pracuje dla poczty polskiej z bankowością to znam twój ból, oni rzadko coś mają i wszyscy chodzą po placówkach niż samych
@Quinnosaurus: zawiodłem się. Sądziłem po prostu, że #pocztapolska chociaż w tym zakresie się wyróżni pozytywnie, ale jednak jak widać hehe zrobili pseudobank bez pieniędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Konto zatrzymam, bo jednak na pocztę mam najbliżej, to może jak będzie potrzeba komuś za coś zapłacić w gotówce, to zamówię sobie telefonicznie do filii.
@Quinnosaurus: z kredytów w bankach to tylko karta kredytowa. Mam od 7 lat, przerobiłem nią kilkaset tysięcy złotych i nigdy nie zapłaciłem bankowi ani grosza odsetek za nieterminową spłatę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak, konto jest za darmo, o ile ma się kartę, a ona jest za darmo jak się zrobi płatności na 300 zł, co nie jest problemem.
@PepeXD Mówisz biedakowi o pieniądzach... Ale pokiwam głową, że przecież rozumiem. Jak chcesz to mogę za ciebie wypłacić coś ( ͡° ͜ʖ ͡°) potrzebny tylko numer dowodu, nie wstydź się, podaj.