Wpis z mikrobloga

Absolutnie KAŻDY kto poddaje w wątpliwość wersję prawdy przedstawianą przez Ukraińców nazywany jest ruską onucą, szpiegiem, szurem, kacapem, "ile kopiejek wpadło?", zdrajca, itd. Jak cofniemy się w pamięci o dwa lata to identyczna sytuacja miała miejsce z covidem - rownież był czas, kiedy dosłownie każdy, kto podważał aktualny przekaz z mediów i działania rządów był nazywany szurem i wymyślano mu od debili.

Czy naprawdę nikt z tych, którzy z takim upodobaniem piszą o ruskich onucach, nie ruszy pustym łbem i nie zastanowi się, że wojny w dzisiejszych czasach wygrywa się także prowadząc odpowiedni PR? Zobaczcie jak gigantyczny, często decydujący wpływ na postrzeganie świata mają massmedia i to co w nich widzimy. Nie neguję, że ruscy mordują, gwałcą, kradną i bezprawnie najechali na obce państwo, ale czy w tej wojnie jest tylko jedna wersja wydarzeń i jest to wersja ukraińska?

Pierwszym potknięciem ze strony ukraińskiego PR była "wyspa węży" - jak się skończyło wszyscy wiemy. Od początku jesteśmy karmieni starannie przygotowanymi komunikatami i obrazami wojny, które mówią nam co mamy myśleć na dany temat. Jestem na 100% pewien, że kiedy wojna się skończy na jaw wyjdzie mnóstwo fejków wyprodukowanych na równi przez obydwie strony konfliktu. Świat nie jest czarnobiały.

#ukraina #wojna #rosja
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DarekMarek: PRowo to było mistrzostwo świata, bo wszystkie media o tym mówiły. Użyłem slowa "potknięcie" w kontekście tego, że był to po prostu news zmyślony w stu procentach - poza miejscem akcji nic tam nie było prawdziwe.
  • Odpowiedz
identyczna sytuacja miała miejsce z covidem


@g455: jak najbardziej, bo trzy czwarte szurskiego #!$%@? szło z Kremla.
Łykacie te ich bzdury a potem jesteśta oburzeni, że się wam to pokazuje.
  • Odpowiedz
@slapdash: chyba zupełnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Chodziło mi o to, że przekaz medialny ówcześnie był na tyle mocny, że ludzie wyłączyli myślenie. Dopiero teraz, po tej całej pandemii wychodzi na to, że wiele szurskich teorii się sprawdziło, a wiele faktów było celowo koloryzowanych lub wręcz były zmyślane jakieś informacje po to aby w ludziach wywoływać panikę i nakierować na odpowiednie myślenie. Z wojną jest to samo.
  • Odpowiedz
że był to po prostu news zmyślony w stu procentach


@g455: Co było zmyślone? Kontakt się urwał i uznali że zginęli. Sorry ale z jednej strony chcesz zeby cie traktowac poważnie, z drugiej używasz dość dużego nadużycia.

Ruskie jak dotąd mało prwady powiedziały, za to Ukraińcy jak widać dośc dużo rzetelnych informacji podają, nawet ruskie się wycofały z połowy kraju, czyli nawet wielkie starty musza byc zbliżone do prawdy.
Według
  • Odpowiedz
@slapdash: Zresztą na początku wojny były i takie informacje na głównych portalach, że rakiety lecą na Ukrainę z Białorusi a ruskie wojsko jest 20 km od naszych granic - w domyśle, że trzeba się bać, bo i na nas najadą. Z obu stron leci propaganda na ich cele.
  • Odpowiedz
@g455: Całkowita prawda. Niestety, ludzie w swojej masie są debilami i bardzo łatwo im mówić, co mają myśleć - mass media świetnie to wiedzą.
Obstawiam, że sytuacja będzie analogiczna - głównym celem mediów jest szerzenie paniki i narzucanie jedynej słusznej narracji.
  • Odpowiedz
@g455:
Szczerze powiedziawszy niewiele mnie obchodzi co media chcą żeby myślał. Ja się trzymam tylko swojej agendy i sprawdzam czy jest zbieżna z daną narracją, czy nie. Wojna na Ukrainie powinna trwać jak najdłużej bo wyniszcza Rosję. Tyle. Reszta to tam uj.
  • Odpowiedz
@siemankooo: udowadniasz właśnie, że moje teorie mają 100% sensu i jesteś na to żywym przykładem. Jeśli chodzi o wyspę węży to praktycznie wszystko było zmyślone.
1. W mediach poszedł przekaz, że dowódca czy ktośtam nadał do statku komunikat "idi na #!$%@?". To było nośne medialnie i twitter rozgrzał się do czerwoności, a kolejnego dnia wszystkie światowe media. W rzeczywistości nikt tego nie potwierdził.
2. Kontakt się urwał, ale w mediach
  • Odpowiedz
Nie neguję, że ruscy mordują, gwałcą, kradną i bezprawnie najechali na obce państwo, ale czy w tej wojnie jest tylko jedna wersja wydarzeń i jest to wersja ukraińska?


@g455:
czyli co? jaką wersję proponujesz? korwina? orbana? czy szulza?
( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@g455: 1. jest nagranie, czy prawdziwe czy ie nie wiem, ale widocznie ty wiesz. Już teraz daje cie na #czarna bo widac jak obiektywny jestes...
2. Nic takiego nie było, odmówili poddania sie, kontakt sie urwał. Ruskie grozili ze ich zbombarduja, wiec uznano ze to zrobili.
3. kolejne kłamstwo, bo dopiero po paru dniach o tym pwoiedzieli i pokazywali nagranie z jeńcami.
4. Kolejne twoje kłamstwo bo ukriana
  • Odpowiedz
@g455: Ale co ty porównujesz i czego chcesz? To jest oczywiste, że ukraińcy mają swoją propagandę wojenną i dlatego czytasz o babci, która słoikiem strąciła drona, a inna wytruła wypiekami cały oddział. I że ruskie stacjonujące w Czarnobylu już zmarli na raka. Ale nie zakładasz chyba, że to wszystko jest fotomontaż, ruskich tam wcale nie ma, a w Mariupolu życie się toczy jak zawsze? Że te trupy i masowe groby
  • Odpowiedz
@DarekMarek: nie... Korwin przez te wszystkie lata w polityce w wielu rzeczach, które mówił miał rację, tylko nie potrafi tego przekazać. Albo inaczej - przekazuje to zawsze w taki sposób, że rozumny człowiek popuka się w czoło i powie "no debil". Nie proponuję żadnej wersji, zwracam jedynie uwagę na to, aby nie wierzyć ślepo w to co mówi jedna strona i negować automatycznie to, co mówi druga. To jest zachowanie
  • Odpowiedz
jak najbardziej, bo trzy czwarte szurskiego #!$%@? szło z Kremla.


@slapdash: może jeśli chodzi o ruchy antyszczepionkowe i inne chemtrailsy ale na ludzi patrzących sceptycznie na lockdowny i maseczki, lub po prostu sprzeciwiający się przymusowi sanitarnemu, wrzucano do jednego wora. I to jest bardzo podobna sytuacja. Ludzie zachowują się jak kibole na derbach jesteś z nami albo przeciwko nam i lejemy neutrali
  • Odpowiedz
@g455: Czyli co? Covidu nie było, ludzie nie umierali a szczepionki nie działają od 1796 roku gdy wymyślił je brytyjski lekarz Edward Jenner.
  • Odpowiedz