Wpis z mikrobloga

Pisałem 2 tygodnie temu, że rosprzestrzenia się ptasia grypa w Stanach i że ceny jedzenia będą astroniczne. Wtedy padło 2.8 miliona ptaków,.

Minęło 2 tygodnie i zutylizoali 23 miliony kurczaków i indyków, kumacie? To ma miejsce w 24 stanach, czyli jeszcze ponad połowa została, ale z czasem, tam również dotrze.

Akcje jak beyond meat to the moon
To nie porada inwestycyjna, jest to po prostu logiczne, że skoro nie będzie kurczaków i indyków, to trzeba skorzystać z laboratoryjnego zamiennika

Niewidzianly wróg i panika generują straszne przychody

Mowcie mi, wróżbita Maciej, bo przepowiadam...
#gielda #ekonomia #finanse
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Byku_of_wall_street: ciekawe czasy nadchodza. Najpierw domy straca ci ze zmiennymi stopami, pozniej ci ze stalymi a nawet ci ktorzy domy juz splacili.
Poprostu wszyscy wpadniemy w dlugi.
Nie bedziemy miec nic i bedziemy szczesliwi.
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy:
Poza tym jakoś musieli skłonić ludzi, do kupna tego produktu.Kolejny niewidzialny wróg zrobi robotę, i dlatego mamy ptasia grypę.Wystarczy, że podkręca, że ludzie również mogą zachorować i nikt tego nie dotknie.
To nie jest nic osobistego, to po prostu czysty biznes. Wychodzę z założenia follow the money
  • Odpowiedz
@cerbera:
I do tego to wszystko dąży
Uwazam, że skońcowym etapem będzie wprowadzenie cyfrowej gotówki generowanej z powietrza za pomocą klawiatury-CBDC
A wtedy już będzie taka kontrola, że nikt już nie nie wychyli, każdy będzie na łasce rządów, bo przecież jak jesteś niezależny to rząd do niczego nie jest potrzebny
  • Odpowiedz
@Byku_of_wall_street: co ty za bzdury wypisujesz to głowa mała xd
Masz tutaj tylko odnośnie kukurydzy

Dane dotyczące zasiewów pozyskano w wyniku badania około 80 000 amerykańskich rolników przeprowadzonego w pierwszych dwóch tygodniach marca. USDA ma informacje o przewidywanych zasiewach 39,3 milionów hektarów (96,99 miliona akrów) kukurydzy pod zbiory w 2020 roku i 33,8 milionach hektarów soi (83.510 milionów akrów).
  • Odpowiedz
@Bordomir:
Ta? A zadałeś sobie trudu i zobaczyłeś jak mięso #!$%@?ło w górę na cenie, nie mówiąc o głupich jajkach. To jest towar luksusowy, tak wiem, że to śmiesznie brzmi, ale przyszłościowo to nie wiem, czy będzie do smiechu. Zobaczymy jak to, będzie z tą dostępnością, coś m przeczucie, że ktoś nie odpuści takiej okazji i będą trzymać rękę na pusie, żeby jednak tej dostępności nie było, albo była bardzo ograniczonana.
  • Odpowiedz
@Byku_of_wall_street: w sezonie zimowym 21 w Polsce zachorowało na ptasią grypę prawie 20 milionów sztuk drobiu hodowlanego. Jak myślisz, ile ubito zapobiegawczo? Próbujesz przepchnąć jakąś myśl, że 23 miliony sztuk drobiu to dużo.. No nie. To jest 46 milionów skrzydełek. Samo KFC deklaruje, że co roku sprzedaje w Stanach 350 milionów kur. Czaisz skalę?
  • Odpowiedz
@Byku_of_wall_street jest sezon. To się zaraz unormuje. Ptasia grypa szaleje od lat i ma olbrzymi wpływ na cenę drobiu (wykopki na przykład myślą, że 25 złotych za kilo fileta z piersi wzięło się z inflacji). Ale to nie będzie miało wielkiego wpływu na wyboru konsumentów, bo te wszystkie pseudo mięsa są dalej zwyczajnie zbyt drogie.
  • Odpowiedz
@Bordomir:
Każdy ma swoje zdanie
Szanuje za odpowiedź i nie zamierzam Cie przekonywać to mojej wizji
Są drogie, ale wystarczy teza, że ten szczep jest szczególnie niebezpie dla ludzi i wtedy ograniczysz spożycie, ale kupisz mięsko z lab.bo będziesz się bał o zdrowie
Wszystko zależy jaki scenariusz napisze reżyser (Góra)
  • Odpowiedz
@Byku_of_wall_street wizja to dobre określenie. Ptasia grypa jest znana i kontrolowana, a jej negatywny wpływ wynika właśnie z tego, że w przypadku jej wykrycia ubija się całe stada w określonych promieniach. Nie wiem ile pieniędzy musiałbyś wpompować by raz jeszcze straszyć ludzi ptasią grypą. Ba, nawet wtedy, gdy pół świata się na nią szczepiło nikt nie obawiał się jeść mięsa. Musiałbyś nie wiem, dowieść, że nie da się jej wykryć w mięsie,
  • Odpowiedz
@Bordomir:
A powiedz mi co to za problem ze powiedzą ze jest wariant xyz2022, i że jeszcze nigdy nie byl tak zabójczy i niebezpieczny dla ludzi, w szczególności dzieci i starców.
Kto to kupi?
A kto kupuje bajki o coraz mocniejszych opcjach covid, że obecna wersja jest naj naj naj.... I tak kręcą tym kołem #!$%@?.
Ludzie wierzą w Pana /Panią w telewizorze i uważają, że to jest prawda ostateczna,biora ich
  • Odpowiedz