Wpis z mikrobloga

Czytałem różne wpisy na tagu i były osoby co pisały, że psycholog powiedziała im by się "ogarnęli" xDD Naprawdę mamy w tym kraju psychologów na tak żenującym poziomie? Nic dziwnego, że jesteśmy w czołówce krajów jeżeli chodzi o samobójstwa, skoro nie jesteś bitą samotną matką to nie masz problemów natury psychicznej.
#przegryw ##!$%@? #terapia #psychologia #blackpill
  • 28
  • Odpowiedz
@harold97: najprawdziwsza prawda.mam kuzynkę psychologa,i nie wiem co ona mogła by mi doradzić.czego wy się spodziewacie po tych psychologach,sami możecie nimi zostać
  • Odpowiedz
@zero_dwa: a co miała Ci doradzić? Siedź dalej w domu i marnuj życie czy czekaj aż ludzie się będą odzywać do Ciebie? Ja mam wrażenie że my macie jakieś źle wyobrażenie co Ci ludzie mają zrobić, oni nie mają za Was życia zmienić, to jest całkiem oczywiste że Ci ludzie często nie powiedzą Ci nic nowego.
  • Odpowiedz
@howtowisnia: to po #!$%@? te studia psychologiczne? Skoro psycholog nie potrafi rozpoznać źródła problemu? Każdy głupi widzi skutki xD może skierowanie do psychiatry i zwalczanie problemu od podstaw. No #!$%@? za co Ci debile biorą pieniądze.
  • Odpowiedz
@Polnischefuhrer: Pewnie masz niektórych debili, ale wiele to pewnie kwestia, że wielu z wykopków ma zamknięte głowy, ktoś wam coś doradzi, a oni i tak zostaną zamknięci w sobie na to. Skąd wiesz, że przykładowo dla osoby wyżej, wychodzenie z inicjatywą nie bedzie rozwiązaniem problemu? Nie dowiesz się, bo zignoruje to zalecenie. Poza tym widzisz tu perspektywę wykopka który Ci skróci 1h spotkanie w 3 słowa, a do tego postawi psychologa
  • Odpowiedz
@Kamilo67: Bo oprócz rady zazwyczaj też dostajesz jakąś analizę tego, jeżeli nie znasz źródła problemu, spoko sprawa, jak znasz, to co Ci da 1h tygodniowo skoro pewnie użerasz się nad sobą 20 lat, każdy głupi Ci powie, że samotność wynika z brak inicjatyw, niesmiałości czy może nawet braku przynależności do jakiejś grupki, ale psycholog też Ci powinien powiedzieć dlaczego taki może się stałeś i może powiedzieć Ci niektóre rzeczy w taki
  • Odpowiedz
@howtowisnia: No i co mi da ta analiza problemów? Skoro i tak żadnej nowej rady nie da, a radzić masz sobie sam, to nie widzę w tym sensu. Fajnie się gada "wyjdź z inicjatywą", tylko pytanie gdzie z tą inicjatywą wychodzić jak jesteś samotny i nie masz z ludźmi w ogóle kontaktu. A wygadać się równie dobrze można tutaj na wykopie, przynajmniej kasa zaoszczędzona. Nie rozumiem też czemu zawsze w takich
  • Odpowiedz
@howtowisnia: jakby lekarze byli tacy jak psychologowie to już lepiej , taniej i szybciej samemu było by się leczyć XD
Co tam który rok studiów psychologii albo mama czy ciocia jest psychologiem
Jedną prawdę znam w życiu jeśli w polsce ktoś usilnie broni jakiejś grupy zawodowej to ma z nią związek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kamilo67: No i widzisz, ja wiem o co Ci chodzi, ale na dobrą sprawę jakbyś chciał pomóc inaczej, takie rady są faktycznie często średnie, bo dobrze zauważyłeś, że rady zawsze będą z wychodzenie z strefy komfortu, czy to dla osoby samotnej, związane z innymi, dla osoby z grubszej z dietą/ruchem, dla osoby nieśmiałej z zagadywaniem itd. Z tym, że jak inaczej byś chciał coś zmienić? Zakładając, że jesteś po prostu samotny
  • Odpowiedz
@harold97: Żaden, ale to widzisz, typowe tutaj na wykopie, bronisz środowiska, które ludzie tutaj atakują= jesteś jednym z nich, no spoko, tylko lekarze mają zupełnia inną robotę, łatwiej jest znaleźć jakiś uraz fizyczny i go wyleczyć i przepisać leki niż znaleźć coś w psychice drugiego człowieka, a potem go namówić na poprawę, jakby troszkę #!$%@? w psychologów, bo na pewno wiele z nich kosi siano na gównie, ale nie uważam żeby
  • Odpowiedz
@Polnischefuhrer: Na ten problem składa się kilka elementów:
- 5 lat studiów podczas których zajęć praktycznych gdzie można ćwiczyć pracę z klientami jest tyle co kot napłakał. Jest cztery tygodnie praktyk do tego. Nie ma obowiązku robić więcej. W porównaniu z kierunkami medycznymi czy czteroletnimi kursami psychoterapii słabo to wygląda. Po skończeniu studiów możesz iść do pracy albo samemu otworzyć gabinet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- nie
  • Odpowiedz
Fakt, wygadać możesz się też na wykopie, tylko to środowisko nie uważam żeby wpływało dobrze na kogokolwiek kto sobie nie radzi z problemami.


@harold97: Bo to jest pójście na łatwiznę - po co taki przegryw ma iść do psychologa tracić pieniądzę i stresować się że musi mówić do obcego człowieka o swoich problemach patrząc mu w oczy jak łatwiej jest założyć konto na wykopie, postukać w klawiaturę i w bezpiecznej strefie
  • Odpowiedz
@fajny_kapelusz:

Jeśli to ci powiedziała to jest do #!$%@?. Pytanie co jeszcze ci powiedziała czy o co pytała. Może to, że odpowiadasz za swoje życie zrozumiałeś jako, że to twoja wina. I cyk już psycholog zły. Chodzi mi o to, że skoro x czasu żyjesz w ten sposób to czujesz się bezpiecznie. Każda próba zmiany tego do zagrożenie. Jak całe życie jesteś samotny to pewne rzeczy składają się na twoją samotność.
  • Odpowiedz