Wpis z mikrobloga

Postuję wszelkie ciekawe cytaty które wniosły mi trochę światła do relacji z kobietami.

Oduczyc sie love bombingu

Przestac byc clingy

Zajmij sie soba bardziej zebys nie mial czasu myslec o niej, daj jej przestrzen do swojego zycia, zaufanie, uspokoj swoj niepokoj overthinking,

Im wiecej czasu spedzicie osobno tym o wiekszej ilosci rzeczy bedziecie mogli porozmawiac jak sie spotkacie,

Im wieksza masz obsesje, "parcie na szklo" tym gorsze rezultaty osiagasz, wyluzuj play it cool nie udawaj

Potrzeba wolnosci, swobody jest wieksza od potrzeby milosci. Chcesz byc kochany nie zawladniety, opentany

Wypisz sobie wszystkie cechy jakie mialby miec twoj partner a potem stan sie ta osoba

Do siebie duze oczekiwania do innych zadne

Milosc i szacunek do siebie samego ponad wszystko

Pamiętaj, że spotykają sie dwa wszechswiaty

Docieranie się to sztuka kompromisów oraz sztuka pozostawania przy swoim w kwestii priorytetów.

Co jest twoją wojną a co jest twoją bitwą?

Nie zakładaj, że związek jest po to, aby cię uszczęśliwiać, nawet jeśli czasem bywa miło.

Nie zakładaj, że w naturalny sposób, bez wysiłku będzie dobrze.

Nie wystarczy, że „Kopciuszek ubierze bucik" a potem ,żyli razem długo i szczęśliwie".

Odpuść przekonywanie kogoś na rzecz miłości do siebie.

Daruj sobie „poświęcenia".

Przestań ,,kochać za bardzo":
dostosowywać się, poddawać, układać kosztem siebie.

Nie zawsze „my" jest lepsze, niż „ja”.

Nigdy nie rób czegoś kosztem swojego
odpoczynku, regeneracji.

Nigdy nie stawiaj „racji” wyżej, niż dobrego samopoczucia. Nie przekonuj do swojej racji.

Pamiętaj, że JEDYNA RACJA TO WIBRACJA.

Nie udowadniaj swojej „niewinności".

Wszyscy zawsze „chcą dobrze" i różnie to wychodzi.

Nie chcą dobrze tylko ludzie silnie zaburzeni (a tym najtrudniej coś udowodnić).

Przestań walczyć o to, kto jest oprawcą a kto ofiarą. Nie graj w gre ofiara-oprawca

Nie schodź poniżej poziomu swoich wibracji w imię „jedności”.

Podejmij refleksję nad tym, czym
zakodowała cię kultura.

Nauczono cię, że to, co czujesz nie jest ważne.

Nauczono cię tłumić „niewygodne" uczucia i udawać uczucia, których nie masz.

Mało kto potrafi powiedzieć co czuje, nie oczekując niczego od drugiej osoby.

Narzucono ci światopogląd religijny (grzech pierworodny, zakazy nałożone na seksualność, poszukiwanie zewnętrznego autorytetu).

Naucz się na nowo słuchać ciała, które nigdy nie kłamie.

Odpowiedz sobie w co naprawdę wybierasz wierzyć, co uznajesz za ważne. Zweryfikuj swoje poglady ktore ci wpojono.

Załóż, że może jednak jesteś czymś więcej, niż uczono cię na lekcjach biologii.

Weź totalną odpowiedzialność za to, co
wnosisz sobą w ten świat.

Uspokój wewnętrzne dziecko, które widziało walkę dorosłych i świat przez nich źle urządzony.
Postanów, że zrobisz inny eksperyment.

Uznaj swoją wrażliwość i nie idź za chciwością.

Doceń swoją uprzywilejowaną pozycję.

Rozpoznaj możliwości, jakie daje ci życie w kapitalistycznym i bogatym społeczeństwie.

Generuj wibrację wdzięczności.

Nawet jeśli nie wiesz na czym polega sens życia, to ciesz się samym istnieniem i wiedz, że możesz wnosić w ten świat dobro lub smutek i niezadowolenie i nikt tej decyzji nie podejmie za ciebie.

Partner ma byc ten z ktorym czujemy chemie, pasje i podobienstwa czy ten z ktorym czlowiek sie uzupelnia cechami i jest duzo roznicy miedzy para. Najlepiej zeby to bylo cos posrodku. Dobrze jest miec zbior wspolny, zdefiniowac go sobie ale dobrze tez jest miec zbiory osobne bo przy zbyt duzej podobnosci zaczniemy byc bardziej jak przyjaciele/rodzenstwo a za duzo roznic to tez zle.

Jesli ona tego potrzebuje powiedz jej ze wszystko bedzie dobrze, moze ja nawet przytul, nie wchodz w role tlumacza. Kobieta jako istota bardzo emocjonalna czasami sobie musi poplakac

Badz swiadomie transakcyjny we wszystkich relacjach, przysluga za przysluge. Znajdz wlasciwy poziom wymiany "energii"
Odseparuj milosc, docenianie od potrzeb.
Kochac kogos to brac go za czesc siebie i jego sprawy tak samo wazne jak twoje sprawy i vice versa.
Nie wazne jak bardzo kogos kochasz, ich potrzeby moga byc inne od twoich.
Milosc nie zastepuje wszystkich potrzeb. Jesli kogos kochasz to dbasz o swoje i o drugiej osoby potrzeby. Sytuacja wygrany wygrany
Bezwarunkowa milosc to probowanie negowac, omijac, odrzucac transakcyjny element relacji.
Kochanie i docenianie to nie to samo.
Znajdz relacje w ktorej chcesz spelnic czyjas okreslona potrzebe a ona twoja.
Nie udawaj niczego, badz zawsze prawdziwym soba.
Rozmawiaj, badzcie szczerzy o waszych potrzebach. Wtedy bedzie latwo utrzymac poziom satysfakcji w relacji.
Czego potrzebujesz w relacji i co możesz dać w relacji?
Nie ma milosci bez bolu i nie ma bezpieczenstwa bez strachu
Jesli ma sie w tobie o co oprzec gra w ofiare to na pewno znajdziesz oprawce.

Musisz wiedzieć jaką chcesz dziewczynę, jaki typ, jaka ma być, co lubi, gdzie możesz ją znaleźć. Wypisz wszystkie rzeczy które lubisz i nie lubisz w ludziach. Wypisz rzeczy które lubisz robić w życiu które mają to coś. Wypisz dziewczyny które lubisz i dlaczego je lubisz. Wypisz dziewczyny które są atrakcyjne i dlaczego są atrakcyjne. Wypisz także te rzeczy które nie podobają ci się. Wypisz jaki typ osobowości ma to być. W innym przypadku błądzisz w ciemności i nie wiesz czego szukasz dokładnie.

Uwazaj na pytania odpowiedzi które mają wyprowadzić cię z równowagi, zrobić reakcję emocjonalną. Nie daj się wyprowadzić z równowagi, możesz zgodzić się z jej twierdzeniem i obrócić to w żart

Mów powoli urokliwie z przerwami, potem szybko jakbyś opowiadał koledze historię

Nie scigaj jej, nie podrywaj jej majac to w glowie, zartuj gadaj tak zeby ona ciebie scigala a ty o tym nie myslal

Nie odkrywaj wszystkich kart, to tak jakby ktos na początku filmu powiedzial ci jak sie konczy

Dawaj i zabieraj uwagę dla niej. Nie dawaj jej tylko pozytywnych emocji bi będzie wiedzieć czego się spodziewać a to nudne. Badz jak fala na morzu. Np. Jesteś zbyt ładna żeby stać obok mnie, odejdź odemnie, patrz jej dluzej w oczy ale pierwszy zerwij ontakt wzrokowy, zmiana prędkości mówienia z szybkiego normalnego do wolnego urkoliwego,

Nie mów bezpośrednio wszystkiego odrazu co czujesz itp bo to tak jakby zatrudnili cię w pracy odrazu po przyjściu bez rozmowy kwalifikacyjnej

Dawaj mieszane sygnaly ze jestes zainteresowany a potem masz wątpliwości nie jestem zainteresowany (masz ladny usmiech a potem ze nie podoba ci sie kolor sukienki)

Odbijaj jej jezyk ciala, akcje jak lustro

Daj jej to czego szuka w zyciu

Nie inwestuj w nia wiecej niz zainwestowalbys w siebie samego, moze nawet mniej niz w siebie

Nofap, pewność siebie

Wiedza ze masz alternatywe, jak nie wyjdzie to wiesz ze twoje marzenia czekaja i masz co robic bez niej, nie zalamiesz sie bez niej

Nie pozwol jej kontrolowac dominować siebie przez emocje (patrz pkt1)

Nie staraj sie zadwolic calego swiata

Kobieta pojdzie za facetem który wie co musi zrobić, wskaże kierunek i powie że idziesz ze mną, jednak będzie ją szanował nie zmusi jej

Niech zbuduje do ciebie zaufanie, żeby czuła się bezpiecznie zanim cokolwiek zainwestuje w ciebie emocjonalnie

Oszczędź sobie formalności, bądź naturalny, to nie wywiad w pracy albo dzień w pracy

Pytaj jakie ma uczucia co do czegoś np podróżowania, wczorajszego dnia, najlepszej rzeczy jaką zrobiła w życiu

Słuchaj uważnie, pamiętaj że to nie wywiad, komentuj od czasu do czasu

Nie osądzaj jej nigdy (to tak jakbyś powiedział coś delikatnego o sobie a ktoś to osądził)

Wygląd jest ważny ale ważniejszy jest fakt o to czy potrafisz dobrze zadbać o siebie, schludndosc i twoja psychika

Najatrakcyjniejszy jest umysł, mindset, dla niej uczucie bezpieczeństwa, dominacja pewność siebie, przewodnictwo

Bad boy który z zewnątrz jest twardy, pewny siebie ale wewnątrz jest delikatny dla niej, uczuciowy, kochakacy zyczliwy coś jak ciastko Oreo. Zmienia mindsety w zależności od potrzeby

Mów do niej jak mężczyzna do kobiety, miej intencje w glowie, wiedz do czego dazysz

Miej swoje zdanie, zasady, nie stawiaj jej na piedestale,

Nie pytaj bezposrednio o np kolejne spotkanie, zapytaj co mysli o tym gdzie bysmy poszli na nastepny raz, czy lubi koncerty i zaproponuj koncert bez bezpośrednio mowienia ze idziemy

Wyzwania podczas pisania np. co dzisiaj CIEKAWEGO zrobilas, jeszcze trochę i zapomnę jak wyglądasz

Słuchaj jej, nie mów o sobie ciągle, nie wydawaj na nią pieniędzy dopóki nie bedziecie razem

Daj jej przestrzeń, przestań czasami do niej pisać daj jej odsapnac od ciebie

Dziewczyna chce żebyś był facetem a nie ciepłymi kluchami co chcą się tylko przytulać, być pantoflem

#zwiazki #kobiety #logikaniebieskichpaskow

Chętnie też usłyszę opinie od #rozowepaski #logikarozowychpaskow
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@choochoomotherfucker: pewnie, z szacunkiem do niej i samego siebie a nie uuuuhmm no ja jee jee jestem niesmialy ale cz cz czy się umówisz ze mną. Ogólnie mając z tyłu głowy te cytaty. Jak dorośli a nie zakompleksione nastolaty
  • Odpowiedz
z szacunkiem do niej i samego siebie


@MagikLOL: To jest niejasne. Taki opis sugeruje mówienie jak do normalnej osoby. W jaki sposób mówienie mężczyzny do kobiety jest w takim razie szczególne, że trzeba je wyróżnić?
  • Odpowiedz
@czaszkopranie: lol po prostu mówię że np takie clingy znacznie lepiej oddaje charakter zjawiska jakie często pojawia się w relacjach bo jedno słówko ma kilka znaczeń i dzięki temu opisuje większe pole lepiej oddaje charakter tego zjawiska tak jak np zamek opisuje budowlę lub element ciucha a ta mnie wyzywa od głąbów xD jak taka cwana jesteś to powiedz mi co to oznacza saudade
  • Odpowiedz
Zresztą liczy się wiedza przekazana a nie to czy wstawię sobie słówko po angielsku, hiszpańsku czy chińsku. Tak jak pisałem czasami jest prościej jak np z takim saudade niż rozpisywać się na "Smutek, melancholia, nostalgia, tęsknota za utraconym, kontemplacja przemijania, wdzięczność i pogodzenie się z brakiem – wszystkie te emocje (i nie tylko) kryją się w jednym portugalskim słowie: saudade."
Nawet wątpię że przeczytasz to co teraz piszę ale wychodzi na to
  • Odpowiedz
@MagikLOL: ale co jakies słówko c--j wie z jakiego języka ma do mojego „cwaniactwa”? XD i czemu niby jestem cwana?
odklejony jesteś i jeśli w taki sam sposób gadasz w kontaktach z innymi to ja się nie dziwie ze jesteś sam XD
  • Odpowiedz
@czaszkopranie: przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Nawet ci uproszczę.

"np takie clingy znacznie lepiej oddaje charakter zjawiska jakie często pojawia się w relacjach bo jedno słówko ma kilka znaczeń i dzięki temu opisuje większe pole lepiej oddaje charakter tego zjawiska" czyli jedno słówko opisuje jakieś zjawisko i nie trzeba się rozpisywać na kilka linijek. Rozumiesz w końcu czemu użyłem angielskich słówek? Albo takieho saudade? I te akurat nie ma żadnego tłumaczenia na język polski. Niektóre mają ale niedokładnie oddają charakter zjawiska.

Nie wiem może i jestem odklejony, może nie. Za to ty masz chyba mocno klapki na oczach. Sam nie jestem bo mam znajomych i miałem parę
  • Odpowiedz
Żeby było jasne argument o ch i h oraz rz i ż został podany jako żart, bo w obecnej formie języka to już jest po prostu zaimplementowane i użyteczne jak morze i może. Ale wymysłem i tak jest i naprawdę nie istnieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz