Wpis z mikrobloga

Powinni usunąć poniższy film z kanału fabryki w polsce.
Film jedynie co przedstawia to brak profesjonalizmu w składaniu komputerów.
Ja rozumiem, że ktoś się mógł stresować przed kamerą, ale takich akcji można było uniknąć.
Ważne, że wentylator świeci jak odpustowa zabawka, daje to +100% do ceny.

- 1:36 Profesjonalne, prawie zabicie płyty głównej, przez położenie jej na naelektryzowaną folię... co może pójść nie tak.
- 2:27 Szybki dysk esesd grafika dżifors i super szybki procesor i5
- 2:37 Nakładanie kilograma pasty termoprzewodzącej na procesor jako grubą kroplę i rozciskanie tego dociskając radiator to błąd w sztuce. Robiąc tak jest szansa na uszkodzenie struktury od zbyt dużych naprężeń w momencie wyciskania pasty. Pastę należy rozsmarować po całej powierzchni i musi to być naprawdę cienka warstwa 0,1-0,2 mm. Pasta ma wypełnić mikro nierówności. Nic ponadto. Polecam poczytać zalecenia producentów od tranzystorów czy modułów mocy.
- 3:05 Odpowiednie komponenty renomowanych dostawców: budżetowy dysk Adaty, zasilacz silentumpc vero xD
- 5:00 W jaki sposób ten pan robi test izolacji, jeśli dotyka on malowanego (nieprzewodzącego elektrycznie) obszaru obudowy.
- Badają też nowe komponenty, hm...nowe generacje procesorów i chipsetów wychodzą co 1-1.5 roku, więc przez resztę czasu to co oni badają?
- Laboratorium NTT które specjalistycznie dobiera pasujące do siebie podzespoły. Komponenty dobiera księgowa a nie eksperci z laboratorim, ma być założona wydajność jak najmniejszym kosztem.
Dalej zastanawiam gdzie jest ten materiał o fabryce? Bo jedyne co widzę to montaż jak w każdym serwisie IT.
Zwykła masowa montownia komputerów z tanich podzespołów byle by starczyło na event albo na komputer dla dziecka. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Optimus, Vobis 2.0 #gimbynieznajo

#fabrykiwpolsce #ciekawostki #elektronika #komputery #pcmasterrace #amd #nvidia #intel
Pawci0o - Powinni usunąć poniższy film z kanału fabryki w polsce.
Film jedynie co pr...
  • 16
@Pawci0o: ale te wentyle (czy może "wiatraki" jak to mówią w materiale) zamocowane na górze obudowy to są tam tylko dla efektu

W ogóle ta buda to jakaś porażka, tyle miejsca zmarnowane.
@Jarek_P: @retro_0ne: @deodendron: pracowałem kiedyś w takim sklepie, gdzie mieliśmy na miejscu dział serwisu. Poprosiłem raz serwisanta, żeby mi wymienił jeden kondensator na płycie głównej w gotowcu od HP (taki SFF). Gdy przekazywał mi płytę do ręki, poszła iskra od naelektryzowania ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Komputer wystartował na 3 sekundy i zgasł. :)
Komputer wystartował na 3 sekundy i zgasł. :)


@marjanoos: miałeś pecha. Pamiętam, jak celowo usiłowałem kiedyś z kolegą zepsuć płytę główną (kwestia zwrócenia jej "na gwarancję" pierwotna usterka była ewidentna, ale wymagała trochę zachodu, by ją zauważyć, serwisowi się nie chciało i zwrócił płytę jako "sprawdzona, sprawna"), z radzieckiej piezoelektrycznej zapalarki do gazu napierdzielaliśmy iskrami po wszystkim, wyładowania między pinami złącz przeskakiwały, jedyne, co nam się udało osiągnąć, to wykasowanie ustawień