Wpis z mikrobloga

@shiningsky: nie spotkalem sie z takim czasochlonnym zadaniem - raz mialem 8h, ale zazwyczaj byly to zadania na <4h roboty. Nigdy nie robilem wyceny - jakbym dostal takie zadanie to nie kontynuowalbym rekrutacji w tej firmie.
Nie znam szczegolow, troche wyglada mi na przeszacowanie
  • Odpowiedz
@MtEverest: @zgubilemWatrobe:
Front + backend. Dostaję bazę danych, na jej podstawie mam opracować prostą stronkę, która będzie wizualizowała te dane (mniejsza o to, co to jest). Tylko, że jeszcze trzeba zrobić walidacje danych, trochę statystyki, bo chcą, żeby uwzględnić w tym możliwość zasymulowania, co się stanie, jeśli zamienię X w podanych danych. Przewidywanie, jak może wyglądać statystyka za Y tygodni na podstawie podanych informacji. Do tego proste API.
Może i
  • Odpowiedz
@shiningsky: to zależy, jak to ma być pierwsza praca to może mieć sens bo chcą sprawdzic czy masz jakiekolwiek pojęcie. Ale jak masz już doświadczenie to szanuj się i nie pozwalaj na takie traktowanie. Nie psuj rynku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@shiningsky:

W sumie to pełnoprawny ficzer, więc pisanie tego za darmo jakoś mi się nie widzi.


Bardzo zdrowe podejście. Gdybyś był np. płytkarzem i kazali ci zrobić całą kuchnię w ramach zadania testowego, to byś się zgodził? 3-4 dni darmowej pracy (po której prawdopodobnie zerwą kontakt) to jest kpina z człowieka.

Robicie wyceny takich rzeczy przy rekrutacji?


Nie, bo jeszcze nigdy nie dostałem zadania testowego na więcej niż 2-4h, a tyle
  • Odpowiedz