Wpis z mikrobloga

@Andr3v: Ogólnie zawsze robię sam tak jak napisał gromwell. Raz tylko miałem okazję zamówić w pracy z technoservice. Cena nie jest niska, ale jakoś idealna.

O ile nie masz wielkich wymagań to na pewno znajdziesz gdzieś taniej.
@krzeselko: @drzejk0b: Nie musi być pro, to zwykły shield na Arduino, które będzie w obudowie ze sklejki lub płyty mdf.

Na płytce będzie jeden stepstick, podłączony silnik krokowy oraz laser 5mW. To potem wpięte w Arduino.
@Andr3v: poszukaj sobie produkcji płytek drukowanych. Problem jest tylko taki, że firmy najczęściej kasują sobie za przygotowanie pierwszej płytki do produkcji około kilkadziesiąt złotych. Następne takie same płytki pozbawione są już tej opłaty, więc jak robisz tego dużo, to nie wychodzi drogo.

Jak nie potrzebujesz bardzo dobrej jakości, to spokojnie możesz sam zrobić. Na początku się trochę pomęczysz, ale później już idzie jak po maśle.
@Andr3v: Satland prototypy - zawsze tam zamawiam. Polecam. Wszystko zawsze jest ok nawet jak robiłem ścieżki 10 mils (takie odgórne ich ograniczenie, zrobią i cieńsze ale odpowiednio wycenią).

Generalnie płaci się za powierzchnie PCB i tak płytek 15x20 mm zamówiłem 11 sztuk za 60zł a płytek 40x60 mm dwie za 75zł. Odbiór osobiście xD.